Gündem Haberleri

  İki hastanede grev var

  Hürriyet Haber
  17.11.2011 - 15:00 | Son Güncelleme:

  İstanbul Üniversitesi ve Cerrahpaşa Tıp Fakülteleri'nde Pazartesi günü grev var.

  Yarından itibaren iki hastanede grev çadırı kurulacak ve Pazartesi günü de acil hastalar dışında hiçbir hastaya bakılmayacak. İstanbul Tabipler Odası'ndan yapılan yazılı açıklamada grev şu şekilde duyuruldu;

  İstanbul Üniversitesi öğretim üyeleri, uzman ve asistan hekimleri, öğrencileri ve sağlık çalışanları olarak, uyarı amacıyla, 22 Kasım 2011, Salı günü "Tıp Eğitimi ve sağlıktaki yıkıma karşı GöREVDE olacağız."
   
  Acil hastalar dışında hizmet sunamayacağımız 22 Kasım'da, hastanelerimizde birlikte gerçekleştireceğimiz çeşitli etkinliklerle, hastalarımıza ve basın aracılığıyla kamuoyuna hizmet sunamamamızın nedenlerini ve taleplerimizi anlatacağız.
   
  Konuyla ilgili olarak biri kamuoyuna diğeri hastalarımıza yönelik olarak hazırladığımız iki duyuru ilişikte yer almaktadır.
   
  İstanbul Tıp Fakültesi’nde Göğüs Hastalıkları Kliniği ile Monoblok arasında yer alan otoparkta ve Cerrahpaşa Tıp Fakültesi girişinde kurulan GöREV çadırlarında çeşitli etkinlikler 17 Kasım 2011 tarihinden itibaren eylem haftası süresince gün boyu devam edecektir.
   
  Tüm öğretim üyelerini mesleğimize, hastalarımıza ve geleceğimize sahip çıkmak üzere, 22 Kasım'daki GöREV etkinliğine ve eylem haftası boyunca GöREV çadırlarındaki etkinliklere katılmaya davet ediyoruz.
   
  Saygılarımızla.

   

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı