MANİSA HABERLERİ

İki Günde 100 Ünite Kan Toplandı

IHA
16 Eylül 2015 - 09:23Son Güncelleme : 16 Eylül 2015 - 09:24

2 GÜNDE 100 ÜNİTE KAN TOPLANDI

IHA

Türk Kızılayı Manisa Şubesi tarafından Kula Yunus Emre Kent Meydanında düzenlenen kan bağışı kampanyasında iki günde toplam 100 ünite kan bağışı toplandığı bildirildi.
Pazartesi günü 52 ünite kan toplayan görevliler, Salı günü de 48 ünite kan toplayarak iki günde 100 ünite kan bağışı aldılar. Kula’daki kan bağışlarında her hafta artma olduğunu ifade eden Kızılay Manisa Şube Aracında görevli Doktor Ayhan Öteyüzoğlu, "İki haftada bir Kula’ya gelerek kan bağışında bulunmak isteyen duyarlı vatandaşlarımızın kan bağışlarını topluyoruz. Kan acil bir ihtiyaç değildir. Sürekli ihtiyaçtır. Bu haftaki kan bağışlarında ilk gün 52 ünite ikinci günde ise 48 ünite kan bağışı aldık. Yaklaşık 2 haftada bir Kula’da kan bağışları toplamak için geldiğimizde duyarlı vatandaşlarımız tarafından kan bağış talebi artıyor. Kanın acil değil sürekli ihtiyaç olduğunu vurgulamak amacıyla her 2 haftada bir 2 gün süre ile Kula’da kan bağışları toplamaya devam edeceğiz. Ayrıca Ege bölgesinde en çok ilçelere ulaşarak en fazla oranda kan bağışı toplayan il Manisa’mızdır. Manisa ve ilçelerinde 18-65 yaş arası ve 50 kilogramın üzerindeki vatandaşlarımızın kan bağışlarını topluyoruz. 3 ay süre ile olmak üzere erkekler yılda 4 defa, bayanlar ise yılda 4 ay süre ile olmak üzere 3 defa kan verebilir. Manisa’mızda kan bağış hedefimiz 57 bin ünite kandır. Duyarlı vatandaşlarımız, kanın acil değil, sürekli ihtiyaç olduğunu bilmelerini istiyoruz.” dedi.
Kula Kızılay Şube Başkanı Mustafa Sepet ise, “Bugüne kadar kan bağışında bulunan duyarlı Kulalı vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Diğer duyarlı vatandaşlarımızı da kan bağışında bulunmaya davet ediyorum. Kan vermenin sağlık açısından bir sorununun olmadığını uzmanlar açıklıyorlar. Kan vermek vatandaşların sağlığı için daha faydalı bir durumdur.” diye konuştu.
Ayrıca Kızılay Kan Bağış Merkezi aracının yanında organ bağışı standı kuran Kula Toplum Sağlığı Merkezi görevlileri de, bugünden itibaren Kızılay kan bağış merkezi aracının her Kula’ya geldiğinde organ bağışı standını kuracaklarını ve duyarlı vatandaşların bağışlarını beklediklerini söyledi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Manisa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Manisa ilinden İki Günde 100 Ünite Kan Toplandı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 16 Eylül 2015 tarihinde saat 09 23’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İki Günde 100 Ünite Kan Toplandı haberi güncellenecektir.

  MANİSA NAMAZ VAKİTLERİ
  18 Ağustos 2017, Cuma
  • İmsak
   04:32
  • Guneş
   06:20
  • Öğle
   13:25
  • İkindi
   17:11
  • Akşam
   20:09
  • Yatsı
   21:43
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı