"İsmail Er" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "İsmail Er" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
İsmail Er

İki farklı Beşiktaş

Köln'ün ünlü Müngersdorfer Stadı'nda iki ayrı Beşiktaş izledik. <B>Daum</B>'un ilk yarıda şans verdiği yabancı ağırlıklı kadro tam anlamıyla hayal kırıklığı yaratırken, ikinci devrede oyuna giren yerliler, modern futbolun en güzel örneklerini sergilediler.

Yabancı ağırlıklı kadro, Nihat ve Baia'nın iyi niyetli çabalarına rağmen Köln karşısında bir türlü etkili olamadı. Defans oyuncularının uyumsuzluğu, orta alanın ağır kalışı ve ikili mücadelelerdeki başarı oranının düşüklüğü Beşiktaş'ın Köln'e mahkum oynamasına yol açtı.

YERLİLER ATEŞLEDİ

Daum
'un ikinci yarıda yabancılardan sadece Khlestov'u oyunda tutup, genç yerlilere şans vermesi Beşiktaş'ı adeta ateşledi. Yasin, Tümer ve İlhan Mansız gibi hepsi de genç ve birbirinden yetenekli gençler, milyon dolarlar ödenerek transfer edilen yabancılara Beşiktaş'ın nasıl oynaması gerektiğini gösterdiler. Topu iyi kullanan, hücuma çabuk çıkan bu Beşiktaş, Köln'ü sürklase ederken, hiç şüphe yok ki seyredenlere güzel bir futbol ziyafeti çektiler.

Sonuç ne olursa olsun Köln sınavı Beşiktaş için bir hazırlık maçıydı. Bu maça bakıp peşin hükümlere varmak yersiz olur. Ancak şu noktayı özellikle belirtmekte fayda var. Beşiktaş'ın en önemli sorunu defans... En kısa sürede iyi bir savunmacı transfer edilip, takıma monte edilmesi şart.


X