Gündem Haberleri

  İki evlatlık sır oldu

  Riza ÖZEL, Erdoğan ÖZTÜRK / ALANYA
  30.10.1997 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Alanya'ya tatile gelen Alman kadın avukat İngrid Ackenhavsen'in 7 yaşındaki kızı Katzer ile 5 yaşındaki oğlu Denni, esrarengiz şekilde ortadan kayboldu. Tüm aramalara karşın 3 gündür bulunamayan çocuklarının sapıklar tarafından kaçırılmasından korktuğunu söyleyen Ackenhavsen, ‘‘Onları bırakmaları için fidye vermeye bile hazırım’’ dedi.

  Evlatlık aldığı iki çocuğu, kız kardeşi ve 10 aylık yeğeni ile Almanya'nın Hannofer Kenti'nden Alanya'ya tatile gelen 42 yaşındaki Alman avukat İngrid Ackenhavsen, 17 Ekim'de Keykubat Caddesi'ndeki Yiğit Pansiyon'a yerleşti. 10 gün süreyle sorunsuz tatil yapan Ackenhavsen, geçen pazartesi sabahı, 2 yıl önce evlatlık aldığı Denni İchtenberg ile Katzer Mıchelle'in pansiyonun önünde oynamasını fırsat bilip, odasında uykuya daldı. Öğle saatlerinde uyanan İngrid Ackenhavsen, çocuklarını göremeyince deliye döndü. Aynı pansiyonda kalan kız kardeşi Margret Schweizer ve diğer müşterilerle tüm çevreyi arayan Ackenhavsen, sonuç alamayınca durumu polise bildirdi. Opera sanatçısı olan Claus Ackenhavsen'in başvurusu üzerine Alman makamları da harekete geçti.

  DAĞ TAŞ ARANDI Polis ve jandarmanın yanısıra, zabıta ekipleri de arama başlattı. Çocukların, hemen yakında bulunan denize gidip boğulmuş olabilecekleri ihtimaline karşı tüm sahil tarandı, denizde sandallarla arama yapıldı. Güvenlik güçleri, çocukların bir sapığın kurbanı olabileceği intimaline karşı da, tüm ormanlık alanları didik didik aramaya başladı.

  KAÇTILAR MI, KAÇIRILDILAR MI

  Polis, anne İngrid Ackenhavsen'in, Alanya'da ‘Laz Sedat’ isimli birisiyle ilişkisinin olduğu ve çocukların bu kişi tarafından kaçırılmış olabileceği ihtimali üzerinde duruyor.

  Alanya Kaymakamı Cengiz Gökçe ise, ‘‘Bir vatandaş, çocukları görmüş. Almanca kendileriyle görüşüp, niye geziyorsunuz burada dediğinde, çocukların 'Annemiz bizi dövüyor, onun için kaçtık' dediklerini söyledi. Bugün saat 17.00 sıralarında çocukların Mahmutlar Kasabası taraflarında görüldüğü haberini aldık, ancak bulamadık’’ dedi.

  10 BİN MARK ÖDÜL

  Çocuklarının sapıklar tarafından kaçırılıp tecavüz edildikten sonra öldürülmesinden korktuğunu söyleyen Alman avukat İngrid Ackenhavsen, kız kardeşi Margret Schweizer ile 10 aylık yeğeni Johannes'e sarılıp sürekli gözyaşı döktü. Eşi opera sanatçısı Claus ile evliliklerinden çocuk sahibi olamayınca Denni ile Katzer'i evlat edindiklerini anlatan İngrid Ackenhavsen, çocuklarının bulunduğu yeri söyleyene ödül vereceğini bildirdi. Ackenhavsen, ‘‘Umudum onları sağ bulmak. Bana çocuklarımın bulunduğu yeri söyleyene 10 bin mark ödül vereceğim’’ dedi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı