Gündem Haberleri

GÜNDEM

  İki çocuk, park halindeki otomobili kundakladı

  Özgür SARI / KONYA, (DHA)
  23.02.2011 - 16:22 | Son Güncelleme:

  KONYA’da yaşları 12 ila 15 arasında olduğu tahmin edilen iki çocuk, sokakta park halindeki otomobili kundakladı. Alevler içinde kalan otomobil kullanılmaz hale gelirken, çocukların otomobili yakması ve uzaklaşmaları güvenlik kamerasına yansıdı.

  Olay, bugün saat 10.30 sıralarında merkez Selçuklu İlçesi Nişantaşı Mahallesi Sadabat Sokak’ta meydana geldi. Öğrenci oldukları sanılan iki çocuk, park halindeki Halim Özlü’ye ait 42 AFH 38 plakalı otomobilin içine binerek arka koltuklarını tutuşturdu. Olay anı bir işyerinin güvenlik kamerasına yansıdı. Sahibinin kapılarını kilitlenmeyi unuttuğu tahmin edilen otomobilin, kapısını açan iki çocuk otomobilin arka kapısını açıp içine oturdu. Çocuklardan biri arka sol kapıyı açıp çıkarak kapının önünde çömeldi. Ardından otomobilin içinden aldığı çantasını yine otomobilin içine doğru savurdu. Daha sonra bahçe duvarının üzerine oturup beklerken, içerdeki arkadaşı hızla otomobilden inip birlikte kaçtı.

  ÖNCE DUMAN SONRA ALEVLER YÜKSELDİ

  Kısa bir süre sonra ise otomobilin arka koltuklarının olduğu bölümden önce dumanlar, ardından da alevler yükselmeye başladı. Çevredekilerin itfaiyeye haber vermesi üzerine yangın söndürülürken, otomobil kullanılmaz hale geldi. Komşuları tarafından haber verilmesi üzerine otomobilinin yanına gelen Halim Özlü’nün aynı sokakta oturduğu anlaşıldı. Polis, güvenlik kamerası kayıtlarından yola çıkarak otomobili kundaklayan iki çocuğun yakalanmsı için çalışma başlattı.

   

  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı