« Hürriyet.com.tr
MENÜ

'İki antrenmanla geldik'

Diyarbakırspor Teknik Direktörü Ziya Doğan, Beşiktaş deplasmanından puanla ayrıldıkları için sevinçli olduklarını söyledi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Ziya Doğan, golsüz berabere biten Beşiktaş maçı sonrası düzenlediği basın toplantısında, son haftalarda ortaya koydukları mücadelenin karşılığını alamadıklarını ifade ederek, şöyle konuştu: "Beşiktaş'ın komple bir takım olduğunu ve seyircisinin gücünü biliyorduk. İlk yarıda beklediğimiz gibi oynayamadık. Pozisyon almada zorlandık. İlk yarı tamamen Beşiktaş'ın üstünlüğüyle geçti. İkinci yarıda oyuncu değişikliği ile ilk yarıya oranla daha iyi oynadık ve pozisyonlar bulduk. Beşiktaş deplasmanından puanla dönmek sevindirici. Lig uzun maraton. Önümüzdeki iki maçtan da 4 puan alarak ilk yarıyı kapamak istiyoruz."

İKİ ANTRENMANLA GELDİK

Takımın yaşadığı parasal sorunlar ve oyuncuların antrenmana çıkmama eylemiyle ilgili bir soruya Doğan, "Bu hafta iki idmanla buraya geldik. Zaten sezon başı idman yapamamıştık. Maç sonunda futbolcularımın yaşadığı kramplar da bunun göstergesi" dedi.

Yönetim kurulunun çabalarının farkında olduklarını anlatan Doğan, "Diyarbakırspor'un daha önce kaynakları vardı, bu sene hiç yok. Yönetim, tamamen kendi cebinden karşılıyor. Ligin ikinci yarısında rahatlayacağımızı söylüyorlar. İnşallah ikinci yarıda çok daha iyi bir Diyarbakırspor izlettireceğiz" diye konuştu.
Doğan, aylardır futbolcuların sıkıntılar yaşadığını kaydederek, "Futbolcularım bu sıkıntılarını Diyarbakır kamuoyuna duyurmak istediler. Sadece yöneticilerin cebinden bir takımı idare etmek çok zor. Gelirlerin üzerinde ipotekler var ve gelir yok. Baskılar ve sıkıntıları kimse bilmiyor ve herkes başarı istiyor" ifadesini kullandı.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler