« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İki 'alo' yetti

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Mirkoviç'in F.Bahçe'ye transferinin ilginç öyküsü

G.Saray maçı öncesi Kocaelispor'la birlikte kampta bulunan tecrübeli futbolcu, kulüp başkanı Sefa Sirmen'in telefondaki sesiyle irkildi. Sirmen'in, ‘‘Seni Fener istiyor, ne dersin?’’ sorusuna Mirkoviç, ‘‘Fener, hayalimdeki takım. Başkanım, bırakın beni gideyim’’ karşılığını verdi.

KOCAELİSPORLU Mirkoviç'in F.Bahçe'ye transferinde ilginç bir telefon trafiği yaşandı. Önceki gün G.Saray maçı için kampa giren yeşil siyahlı takımın tecrübeli futbolcusu Mirkoviç, kulüp başkanı Sefa Sirmen'in telefondaki sesiyle şaşkına döndü. Sirmen, telefonun ucundaki Mirkoviç'e ‘‘Seni Fener istiyor, ne dersin?’’ diye sordu. Heyecanlıydı. ‘‘Sen bilirsin başkanım’’ yanıtını verdi.

Ardından Belediye Sarayı'na giderek Sirmen ile başbaşa bir görüşme yapan Mirkoviç, ‘‘F.Bahçe her zaman hayalimdeki takım oldu. Her futbolcu gibi ben de şampiyonluk yaşamak istiyorum. Başkanım bırak beni gideyim’’ dedi.

Daha sonra kampın yolunu tutan Mirkoviç, ikinci kez çalan telefonu açınca karşısında F.Bahçeli yönetici Murat Özaydınlı'yı buldu. Özaydınlı, tecrübeli futbolcuyu İstanbul'a çağırıyordu. Mirkoviç hiç düşünmeden yola çıktı ve akşam üzeri kulübe geldi.

BAŞARILI OLURUM

Özaydınlı ile ayrıntıları konuştuktan sonra sağlık kontrolünden geçen Mirkoviç, gece İzmit'e geçti. Dün öğlen saatlerinde Samandıra Tesisleri'ne gelen Mirkoviç, yeni takımıyla kampa girdi.

34 yaşındaki Mirkoviç 9 yıldır formasını giydiği Kocaelispor'da Türk vatandaşlığına geçerek Mert Meriç ismini almıştı. 16 aylık ikiz çocukları bulunan Mirkoviç, ‘‘Yaşımın büyük olduğunu söyleyenler, sahadaki performansıma baksın. Her bölgede oynarım. Fenerbahçe'de mutlaka başarılı olacağım’’ dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz