Dünya Haberleri

  IKEA'da balayı

  hurriyet.com.tr
  26.07.2007 - 16:27 | Son Güncelleme:

  Artık "yatılı müşteri" kabul eden IKEA'nın Norveç'teki bir mağazası haftaya, yeni evli bir çifti mağazadaki balayı suitindeki ağırlayacak.

   

  Norveç'in başkenti Oslo'daki IKEA mağazası, artık pansiyon olarak da çalışıyor. Uzun koridorlar boyunca binlerce çeşit mobilya ve dekorasyon ürününü inceleyen müşteriler, restoranda yemeklerini yiyip odalarına çekilebiliyorlar. Sabah olunca alışverişe kaldıkları yerden devam edebilen müşterilerden yatak ücreti alınmıyor.

  Işıklar tam olarak kapatılmadığı için göz maskesi ve kulak tıkacı getirmeleri istenen müşteriler, saat 4.00 civarında loşlaştırılan mağazada rahatça uyuyabiliyor. Fakat mağazının açılmasıyla gelecek olan ziyaretçilere yakalanmamak için de erken kalkmak gerekiyor.

   

  Alexander Augst ve Angelica Brockme çifti ise haftaya salı günü  bir ilke imza atacak. Evlendikten sonra ilk gecelerini mağazada geçirecekleri için heyecanlı olduklarını belirten çift, bütün paralarını düğün hazırlıkları için harcadıklarını, balayı için para kalmadığını ve bir mağazada yatıya kalmanın ilginç bir balayı olacağını söylüyorlar. IKEA'nın bu projesi diğer müşteriler tarafından da ilgiyle karşılandı. 1.200 kişi mağazada yatılamak için başvuru formu doldursa da sadece 150 kişi bu şansı yakaladı.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı