IKEA daha agresif olacak

Hürriyet Haber
04.05.2010 - 14:43 | Son Güncelleme:

IKEA Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Özsüer, gelecek 5 yıldaki hedeflerinin, geçen 5 yıla oranla daha kuvvetli ve agresif olacağını belirtti.

Ümraniye IKEA mağazasında, IKEA Türkiye'nin 5. yıl kutlamaları kapsamında düzenlenen basın toplantısında konuşan Özsüer, gelecek baharda Ankara'da da yeni bir şube açarak, pazar atılımlarını büyüteceklerini ifade etti.

Ankara'daki mağazanın Mamak ilçesi yakınlarında olacağını belirten Özsüer, “Bu mağazamız da, ortalama 30 bin metrekarelik bir alana kurulacak ve yaklaşık 300-400 kişi sadece burada istihdam edilecek” dedi.

IKEA Türkiye'nin yaklaşık 450 civarında yerli ürünü 30 ülkeye satarak, 350 milyonluk bir ihracat geliri sağladığını kaydeden Özsüer, şöyle konuştu:
“Biz ilk 5 yılımızda hedeflerimizi hemen hemen gerçekleştirmiş bulunuyoruz. Gelecek 5 yıldaki hedefler, daha kuvvetli ve daha agresif olacak. Mağazalarımızda 20 bin ürün sergileyerek 10 milyon ziyaretçiyi ağırladık. Türk halkı, IKEA ile özdeşleşmiş katalog kültürüyle tanıştı. Bu sayede, son 4 yıl içinde 16 milyon 300 bin kataloğu evlere dağıttık. Önümüzdeki 5 yıllık planda da aynı şekilde büyümeyi planlıyoruz.”

Toplantıya katılan IKEA Türkiye Perakende Direktörü John Kersten de, Türk halkına, evleri için gerekli olan tüm ürünleri tek çatı altında bulma imkanını sunduklarını belirterek, IKEA'nın Türk tüketicisinde yarattığı dekorasyon kültürünü anlattı.

BEŞİNCİ YILA ÖZEL KAMPANYALAR

Verilen bilgiye göre IKEA, 5. yılını, 5-9 Mayıs tarihleri arasında İstanbul Ümraniye, Bayrampaşa, İzmir ve Bursa mağazalarında sürpriz kampanyalar ve müşterilerine sunacağı özel fırsatlarla kutlayacak.

IKEA müşterileri 5 gün boyunca tüm mağazalarda bulunan pek çok ürünü 5, 55 ve 555 liralık indirimli fiyatlarla satın alma imkanına sahip olacak. Kutlamalar süresince tüm mağazalardan Akbank kartlarıyla 150 lira ve üzerinde alışveriş yapacak IKEA müşterileri, 12 taksit ve 5 ay ekstre erteleme fırsatlarına sahip olacak. Ayrıca 5-6-7 Mayıs tarihlerinde 555 lira ve üzerinde alışveriş yapan tüm müşteriler, il sınırları içinde ücretsiz nakliye hizmetinden faydalanabilecek.
Toplantıda, kampanyaya ilişkin bilgi verilmesinin ardından 5. yıl pastası kesildi.
Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı