İZMİR HABERLERİ

İKÇÜ tanıtım günleri başladı

DHA
22.07.2017 - 12:47Son Güncelleme :
DHA

İZMİR Kâtip Çelebi Üniversitesi, üniversite hayallerini gerçekleştirmek isteyen gençleri, başlayan 'Tanıtım Günleri' ile kampüste ağırlıyor. Kampüse gelen öğrenciler, hazırlanan tanıtım masalarında bulunan öğretim elemanlarının rehberliğinde İKÇÜ hakkında merak ettiği tüm sorulara yanıt buluyor.

Tanıtım günleri hakkında bilgi veren İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Galip Akhan, 26 Temmuz 2017 tarihine kadar hafta içi açık olacak alana, İKÇÜ'yü merak eden tüm aday öğrencileri beklediklerini belirtti. Prof.Dr. Akhan, 13 fakülte, 3 enstitü, 1 yüksekokul, 2 meslek yüksekokulu bünyesinde bulunan 35 bölüme, 2 bin 331 öğrenciyi kabul edeceklerini söyledi. Dünya çapında saygın akademisyenlerin İKÇÜ bünyesinde yer aldığını vurgulayan Prof. Dr. Akhan, "73'ü profesör, 92'si doçent, 228'i yardımcı doçent olmak üzere toplam 854 akademik personelimiz İKÇÜ'de görev yapıyor. Öğretim üyesi başına düşen öğrenci sayımız 12'dir. 77 ülke ile öğrenci değişimi anlaşmamız bulunmaktadır. 104 laboratuvarımızda öğrencilerimize bilimsel bilgiyi uygulamalı olarak aktarıyoruz. İKÇÜ yeni kurulmuş olmanın avantajıyla, eğitim süreçlerinde öğrencilerin aktif biçimde rol almalarını sağlayacak bir altyapı tesis etmektedir" dedi.

Aday öğrencilere tercih dönemiyle ilgili tavsiyelerde de bulunan Prof. Dr. Akhan, öğrencilerin puana göre bölüm yerine, yeteneklerine göre meslek tercih etmelerini istedi. Prof. Dr. Akhan, "Seçmeyi düşündüğünüz mesleğin sizin ilgi ve yeteneklerinizle ne denli örtüşeceği sizin mesleki ve kişisel gelişiminize ne kadar katkı sağlayacağı önemlidir. Öğrenciler için esas önemli olan ne okumak istedikleri olmalıdır. O nedenle gelecekte yapmak istedikleri meslek sırası göz önünde bulundurularak yapılan tercih, gençleri gelecekte başarılı bireyler yapar" diye konuştu.

Ebeveyn desteğinin de oldukça önemli olduğunun altını çizen Prof. Dr. Akhan, "Bir ömür boyu o meslekle birlikte yaşayacak olan gencin kendisidir. O yüzden öğrenci meslek seçiminde özgür bırakılmalı. Aileler; başarılı, mutlu ve idealini kurdukları hayatı yakalayan evlatlar istiyorlarsa, onları bu dönemde serbest bırakmalıdır" dedi.

İZMİR, (DHA)

FOTOĞRAF

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin İzmir haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği İzmir haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde İKÇÜ tanıtım günleri başladı haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ

10 Aralık 2017, Pazar
 • İmsak
  06:27
 • Guneş
  08:11
 • Öğle
  13:15
 • İkindi
  15:44
 • Akşam
  17:59
 • Yatsı
  19:31
Sayfa Başı