AMASYA HABERLERİ

İkametgah adresini Amasya'ya taşıyan öğrenciye ücretsiz yemek

AA / Mümin Altaş
22.12.2014 - 18:31Son Güncelleme : 22.12.2014 - 18:31

- Amasya Üniversitesi, belediye tarafından başlatılan "Hedef Nüfus 101 Bin" kampanyası kapsamında ikametgah adresini Amasya'ya taşıyan öğrencilere 1 hafta süreyle ücretsiz öğle yemeği verecek

YEREL HABERLER AMASYA

AA / Mümin Altaş

AMASYA (AA) - Amasya Üniversitesi, belediye tarafından başlatılan "Hedef Nüfus 101 Bin" kampanyası kapsamında ikametgah adresini Amasya'ya taşıyan öğrencilere 1 hafta süreyle ücretsiz öğle yemeği verecek.

Amasya Belediyesi, nüfus sayımının, adrese dayalı nüfus kayıt sistemiyle gerçekleştirilmesi nedeniyle Amasya il merkezindeki mevcut nüfusun TÜİK istatistiklerine doğru bir şekilde yansıtılması amacıyla "Hedef Nüfus 101 Bin" kampanyası başlattı.

Belediyenin başlattığı çalışmayı destekleyen üniversite de yılın en az sekiz ayını Amasya'da geçiren ve yüzde 80'i il dışından gelen öğrencilere nüfus kayıtlarını Amasya'ya almaları çağrısında bulundu. Üniversite nüfus kaydını
alan öğrencilere bir hafta süreyle öğle yemeği hizmetini ücretsiz olarak vermeyi taahhüt etti.

Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay, yaptığı açıklamada, Amasya il merkezinde ve ilçelerinde yaşayan nüfusun TÜİK istatistiklerine doğru bir şekilde yansıyabilmesi için, özellikle öğrencilere önemli görevlerin düştüğünü belirtti.

Öğrencilerimin ikamet adreslerini yükseköğretim eğitimini aldıkları, yılın önemli bir zaman dilimini geçirdikleri yerlere taşımalarının oldukça önemli olduğunu vurgulayan Orbay, şunları kaydetti:

""Bütçeden il özel idareleri ve belediyeler için ayrılan paylar, illerin nüfusuna göre belirleniyor. İl özel idaresi payları belirlenirken yüzde 50 gibi önemli bir yüzdeyi ise illerin TÜİK verilerine dayalı nüfusu belirliyor. Özellikle üniversitemiz gençlerinin yüzde 80 gibi çok ciddi bir oranda il dışından geldiği dikkate alındığında, yaşamımızın en değerli ve en verimli dönemlerini geçirdiğimiz şehzadeler şehrinde, şehri en güzel yanlarıyla teneffüs ediyor ve mevcut aksaklıkları beraber yaşıyoruz. Bu güzide şehre katkı sunmak ve sorunların çözümünün birer parçası olmak adına öğrencilerimizi ikametlerini Amasya'ya almaya davet ediyorum."

Orbay, kampanyaya destek amacıyla nüfus kaydını ilçeler veya il merkezine alan öğrencilere bir hafta süreyle öğle yemeği hizmetini ücretsiz olarak vereceklerini dile getirdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Amasya haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Amasya haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde İkametgah adresini Amasya'ya taşıyan öğrenciye ücretsiz yemek haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

  AMASYA NAMAZ VAKİTLERİ
  26 Eylül 2017, Salı
  • İmsak
   04:40
  • Guneş
   06:20
  • Öğle
   12:39
  • İkindi
   16:01
  • Akşam
   18:36
  • Yatsı
   20:04
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı