GAZİANTEP HABERLERİ

İka, Uluslararası Xiamen Yatırım Ve Ticaret Fuarı’nda

IHA
15.09.2015 - 17:33Son Güncelleme :

ULUSAL VE ULUSLARARASI ÖLÇEKTE GAZİANTEP, ADIYAMAN VE KİLİS İLLERİNİ TANITAN İPEKYOLU KALKINMA AJANSI (İKA), ÇİN'İN XİAMEN KENTİNDE DÜZENLENEN VE DÜNYANIN EN BÜYÜK YATIRIM VE TİCARET FUARI OLAN XİAMEN YATIRIM VE TİCARET FUARI’NDA BÖLGENİN İŞ VE YATIRIM İMKÂNLARINI TANITTI.

IHA

Ulusal ve uluslararası ölçekte Gaziantep, Adıyaman ve Kilis illerini tanıtan İpekyolu Kalkınma Ajansı (İKA), Çin’in Xiamen kentinde düzenlenen ve dünyanın en büyük yatırım ve ticaret fuarı olan Xiamen Yatırım ve Ticaret Fuarı’nda bölgenin iş ve yatırım imkânlarını tanıttı.
Dünyanın en büyük, en eksiksiz ve en etkin yatırım tanıtım fuarı olma özelliğine sahip Xiamen Yatırım ve Ticaret Fuarı’na, 100 farklı ülkeden yatırım destek ve tanıtım ajansı temsilcileri ile işletmeler ve uluslararası finans sektörü yetkilileri katılım sağladı. Toplamda 100 bin kişinin katıldığı fuarda, İpekyolu Kalkınma Ajansı (İKA) açtığı stantla, fizibilite raporları ve bölge yatırım imkânlarını katılımcılara tanıttı. Fuarda ayrıca Gaziantep’te Yatırım Bankacılığı, Lojistik Merkez ve Otomotiv Sanayi, Adıyaman’da Mermer Üretimi, Beş Yıldızlı Otel Yatırımı, Güneş Enerjisi Üretimi, Kilis’te ise Özel Hastane yatırımı hakkında katılımcılara detaylı bilgi verildi.
İpekyolu Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Üyelerinin de katıldığı fuarda, Guangzhou Başkonsolosu Batu Kesmen ve Ticaret Ateşesinden oluşan heyetle Türkiye ve Çin arasında ticari işbirliği, yatırım ve tanıtım konuları görüşüldü.
Fuarla ilgili değerlendirmelerde bulunan İpekyolu Kalkınma Ajansı (İKA) Genel Sekreteri Dr. Bülent Özkan, fuar kapsamında yaklaşık bin kişi ile temas kurulduğunu belirterek, uluslararası fuarların bölgenin tanıtımı için önemli olduğunu söyledi. Fuar boyunca Gaziantep, Adıyaman ve Kilis ilerinin yatırım ve iş olanaklarıyla ilgili katılımcıları bilgilendirdiklerini de ifade eden Özkan, kurulan temaslar ve sağlanan bağlantılar ile bölgenin yatırım ve ticari faaliyetlerinin artırılmasını hedeflediklerini kaydetti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Gaziantep haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Gaziantep ilinden İka, Uluslararası Xiamen Yatırım Ve Ticaret Fuarı’nda hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 15 Eylül 2015 tarihinde saat 17 33’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İka, Uluslararası Xiamen Yatırım Ve Ticaret Fuarı’nda haberi güncellenecektir.

  GAZİANTEP NAMAZ VAKİTLERİ
  18 Kasım 2017, Cumartesi
  • İmsak
   05:26
  • Guneş
   07:05
  • Öğle
   12:26
  • İkindi
   15:09
  • Akşam
   17:27
  • Yatsı
   18:54
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı