GAZİANTEP HABERLERİ

İka Kalkınma Kurulu Gaziantep’te Toplandı

IHA
15.07.2015 - 14:52Son Güncelleme :

İPEKYOLU KALKINMA AJANSI TOPLANTISI

IHA

İpekyolu Kalkınma Ajansı 2015 Yılı I. Kalkınma Kurulu Olağan Toplantısı gerçekleştirildi.
14 Temmuz 2015 Salı günü Gaziantep Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanlık Konferans Salonu’nda, İKA Kalkınma Kurulu Başkanı ve Gaziantep Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Mehmet Yavuz Coşkun başkanlığında toplanan Kalkınma Kurulu "İKA 2015 Yılı Ara Faaliyetleri", "Kalkınma Kurulu Tematik Komisyon Çalışmaları" ve “İl Yatırım ve Tanıtım Stratejileri Çalıştayı” gündemlerini görüştü.
Toplantının açış konuşmasını yapan İKA Kalkınma Kurulu Başkanı ve Gaziantep Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Mehmet Yavuz Coşkun, Kalkınma Kurulu’nun kurulan Tematik Komisyonları ile daha aktif hale geldiğini ve komisyonlarda görüşülen konuların İKA Yönetim Kurulu’na aktarıldığını belirtti.
Ardından program, Kalkınma Kurulu Kâtip Üyesi Mustafa Ekinci’nin 2014 Yılı II. Kalkınma Kurulu Toplantısı Sonuç Bildirgesi’ni okuması ile devam etti.
İpekyolu Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. Bülent Özkan ise, “İKA 2015 Yılı Ara Faaliyet Raporu”, “2015 Yılı Mali Destek Programları" ve "Kalkınma Kurulu Çalışma Komisyonları" hakkında detaylı bilgiler içeren bir sunum gerçekleştirdi. Mali Destek Programlarının tasarımında çalışma komisyonlarından gelen görüş ve önerilerin dikkate alınacağını belirten Özkan, 2015 Yılı Mali Destek Programları hakkında bilgilendirmede bulundu. Uluslararası fonların bölgeye gelmesi için çalışmalar yürütüldüğünü, AB fonları ile yürütülen mevcut üç projenin olduğunu, ayrıca yatırımcılara fizibilite hazırlama desteği verildiğini belirten Özkan, Ajansın sadece fon sağlayan bir kurum olarak değil bölgenin düşünce kuruluşu olarak kabul görmesi gerektiğinin altını çizdi.
Yapılan sunumun ardından geçilen Tematik Komisyon Çalışmaları gündemi kapsamında, Sanayi, Ticaret ve Lojistik Komisyonu ve Kentleşme, Çevre ve Altyapı Komisyonu Başkanı Necati Binici, ilgili konularda gerçekleştirilen komisyon çalışmalarını Kalkınma Kurulu üyeleri ile paylaştı.
Sunumlar sonrasında Gaziantep Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Vakkas Koca, İl Yatırım ve Tanıtım Stratejileri Çalıştayı hakkında kalkınma kurul üyelerini bilgilendirdi ve akabinde çalıştay gerçekleştirildi. Yatırım Destek Ofisleri için il bazında Yatırım Destek ve Tanıtım Stratejisi hazırlama zorunluluğu getirildiğini belirten Koca, söz konusu strateji belgesinin ulusal kurumların görüşlerinin yanı sıra yerelde bulunan kurum, kuruluş ve STK’ların görüş ve önerinin alınarak hazırlanacağını vurguladı. Bu amaçla, üyeler tarafından interaktif katılımla doldurulmak üzere hazırlanan anket hakkında ön bilgi paylaşıldı ve anket uygulamasına geçildi.
İpekyolu Kalkınma Ajansı Kalkınma Kurulu Başkanı Gaziantep Üniversitesi Rektörü Sayın Coşkun tarafından yapılan değerlendirme ve kapanış oturumunun ardından toplantı sona erdi.
Toplantıya, İKA Kalkınma Kurulu üyesi olarak belirlenen Gaziantep, Adıyaman ve Kilis illerinde görev yapan kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri ve Sivil Toplum Kuruluşu yetkilileri katıldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Gaziantep haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Gaziantep ilinden İka Kalkınma Kurulu Gaziantep’te Toplandı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 15 Temmuz 2015 tarihinde saat 14 52’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İka Kalkınma Kurulu Gaziantep’te Toplandı haberi güncellenecektir.

GAZİANTEP NAMAZ VAKİTLERİ

17 Aralık 2017, Pazar
 • İmsak
  05:49
 • Guneş
  07:31
 • Öğle
  12:37
 • İkindi
  15:08
 • Akşam
  17:23
 • Yatsı
  18:54
Sayfa Başı