ADIYAMAN HABERLERİ

İka, 2016’da 5 Milyon 250 Bin TL Destek Verecek

IHA
06.10.2015 - 16:16Son Güncelleme : 06.10.2015 - 16:17

İKA EKİM AYI TOPLANTISI KİLİS VALİSİ SÜLEYMAN TAPSIZ BAŞKANLIĞINDA ADIYAMAN'DA YAPILDI

IHA

Kilis Valisi Süleyman Tapsız Başkanlığında toplanan İpekyolu Kalkınma Ajansı Ekim ayı toplantısında İKA’nın 2016 yılında projelere 5 milyon 250 bin TL destek sağlayacağı ifade edildi.
Kilis Valisi Süleyman Tapsız başkanlığında Adıyaman Valiliği salonunda gerçekleştirilen toplantıya, Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş, Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya, Adıyaman Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu, İl Genel Meclis Başkanı Salih Şahan ve İpekyolu Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. Bülent Özkan katıldı.
Gerçekleşen toplantıda, İpekyolu Kalkınma Ajansının 2015 yılı Mali Destek Programı kapsamında 10 milyon 250 bin TL destek sağladığını vurgulayan İKA Başkan Vekili ve Kilis Valisi Süleyman Tapsız, ajansın 2016 yılında 5 milyon 250 bin TL destek sağlayacağını söyledi.
Ajansın 2016 yılında 2 başlıkta çağrıya çıkacağını kaydeden Vali Tapsız, “Desteğin Güneydoğu Anadolu Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı ve GAP Bölgesinde faaliyet gösteren İpekyolu, Karacadağ ve Dicle Kalkınma Ajansları ortaklığı yürütülecektir. Mali Destek Programları Türkiye’de bir ilki teşkil ediyor. 9 ilde yürütülecek olan programlar ‘GAP Bölgesinde Sanayide Enerji Verimliliğinin Artırılması Pilot Uygulamaları Mali Destek Programı’ ve ‘GAP Organik Tarım Değer Zincir Pilot Uygulamaları Mali Destek Programıdır” dedi.
GAP Bölgesinde Enerji Verimliliğinin Artırılması Pilot Uygulamaları, Mali Destek Programının önceliklerinden bahseden Vali Tapsız, “ Program ile bölgedeki sanayi işletmelerinde enerji verimliliği konusunda farkındalığın artırılması, bölgede üretim yapan sanayi işletmelerinde enerji verimliliğine yönelik tedbirlerin belirlnemesi ve uygulanması, bölgede GAP BKİ desteği ile kurulmuş olan GAP Yenilenebilir Enerji ve Enerji Verimliliği Merkezi ve GAP Enerji Verimliliği Danışmanlık ve Kuluçka Merkezi gibi danışmanlık ve araştırma merkezlerinin desteklenmesi ve yaygınlaştırılması amaçlanmaktadır.
GAP organik Değer Zinciri Pilot Projeler Mali Destek Programı 2015 yılında uygulandı. Programla organik tarımsal üretimde örgütlemenin teşvik edilmesi ve kurumsallaşmanın desteklenmesi, bölgede üretilen veya işlenen organik tarımsal ürünlerin katma değerinin ve kalitesinin artırılması, bölgesel, ulusal ve uluslar arası işbirliklerinin geliştirilmesi suretiyle bölgede üretilen ürünlerin pazarlara erişiminin sağlanması hedefleniyor” ifadelerini kullandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adıyaman haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adıyaman ilinden İka, 2016’da 5 Milyon 250 Bin TL Destek Verecek hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 06 Ekim 2015 tarihinde saat 16 16’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İka, 2016’da 5 Milyon 250 Bin TL Destek Verecek haberi güncellenecektir.

  ADIYAMAN NAMAZ VAKİTLERİ
  20 Eylül 2017, Çarşamba
  • İmsak
   04:29
  • Guneş
   06:05
  • Öğle
   12:31
  • İkindi
   15:59
  • Akşam
   18:36
  • Yatsı
   20:00
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı