GeriİK/Yeni Ekonomi Vakıf Emeklilik BES uzmanları yetiştirecek
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Vakıf Emeklilik BES uzmanları yetiştirecek

Vakıf Emeklilik BES uzmanları yetiştirecek

Vakıf Emeklilik, Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) ve Bahçeşehir Üniversitesi (BAU) işbirliğiyle başlayan “Bireysel Emeklilik Profesyonelleri” projesi kapsamında sektöre nitelikli BES uzmanları yetiştirirken, programa kabul edilecek 125 kişiden yüzde 51’ine istihdam garantisi veriyor.
Vakıf Emeklilik Genel Müdürü Mehmet Bostan, projeye ilişkin yaptığı açıklamada, emeklilik sektöründe nitelikli çalışan ihtiyacının sektördeki büyümeye bağlı olarak her geçen gün arttığına dikkat çekerek, “Öncelikli olarak sosyal sorumluluk kapsamında kişileri meslek sahibi yapmak adına bu projeyi destekliyoruz” dedi.
Büyük bir istihdam potansiyeli olan sektöre nitelikli eleman yetiştirmek amacıyla oluşturulan eğitim programlarının büyük önem taşıdığını belirten Mehmet Bostan, Vakıf Emeklilik olarak İŞKUR ve Bahçesehir Üniversitesi iş birliğiyle düzenledikleri Bireysel Emeklilik Profesyonelleri projesinin bu programlara eklenen bir yenisi olduğunu ifade etti.
Bireysel Emeklilik aracılığı meslek edindirme kursu Temmuz-Eylül 2014 ayları arasında 5 farklı grupla gerçekleştirilecek ve toplam 125 kişiye eğitim verilecek. Sınıf içi, işbaşı ve e–öğrenme programı ile oluşacak eğitim programı toplamda 320 saat sürecek. İşe alınacak kişilerde ise İstanbul’da ikamet etmesi, 4 yıllık üniversite mezunu olması, 35 yaşını aşmamış ve erkek adaylar için de askerlik görevlerini tamamlamış olması şartı da aranıyor.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle