GeriİK/Yeni Ekonomi Leyla Alaton: Kadın arabulucular desteklenmeli
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Leyla Alaton: Kadın arabulucular desteklenmeli

Leyla Alaton: Kadın arabulucular desteklenmeli
refid:28322203-spot ilişkili resim dosyası

World Mediation Organization’ın 27-28 Şubat’ta düzenlediği sürdürülebilir barış ve iş temalı sempozyumda dünyanın farklı ülke ve bölgelerinden gelen arabulucular iki gün boyunca temsil ettikleri grupların bugüne kadar gerçekleştirdiklerini ve geleceğe ait projelerini konuştular.

Sempozyum katılımcılarından Leyla Alaton kadınların doğaları gereği yüzyıllardır yaşantılarında uyguladığı arabuluculuk rolünü iş hayatına taşımaları ve her yönden ekonomik bir çözüm olan arabuluculuğun desteklenerek Türkiye’nin her köşesine özenle ve acil arabulucular yetiştirmemiz ve yerleştirmemiz gerekliliğini vurguladı.

Global Compact Türkiye adına Yönetim Kurulu Danışmanı Deniz Öztürk konuşmasında barış ile iş hayatının sürdürülebilirliğinde yapılabilecek işbirlikleri üzerinde durdu. Öztürk konuşmasında iş dünyası tüm paydaşlarla birlikte hareket edebilmek için ve evrensel ilkelerinin benimsenmesi ve içselleştirmesi gerektiğini vurgulayarak “BM küresel ilkeler sözleşmesi (UN Global Compact) bu yolda önemli bir adımdır. Barışın sürdürülmesi genelde devletlerin sorumluluğudur, ancak iş dünyası sivil toplum ve üniversitelere çok önemli bir rol düşmektedir. Tüm bu paydaşlar beraber çalışarak barışı sürdürülebilir
kılabilir” dedi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle