GeriİK/Yeni Ekonomi Hilton Worldwide’dan yeni otelcilik staj programı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Hilton Worldwide’dan yeni otelcilik staj programı

Hilton Worldwide’dan yeni otelcilik staj programı
refid:28322196-spot ilişkili resim dosyası

Türkiye’de halihazırda faaliyet gösteren ve açılması planlanan 62 otelinde 2 .500 kişiye istihdam sağlayan Hilton, Avrupa Birliği’nin Hayat Boyu Öğrenme Leonardo Da Vinci Programı çerçevesinde, Türkiye Ulusal Ajansı’nın katkılarıyla otelcilik sektöründe kariyer yapmak isteyen gençlere yönelik yeni bir staj programı geliştirdi.

2019 yılına dek 1 milyon gence iş olanağı yaratma hedefi doğrultusunda, İngiltere ve Hollanda’daki hükümetlerle işbirliği yaparak stajyerlik eğitimi standartlarını yeniden belirleyen Hilton Worldwide’ın İngiltere, Hollanda ve Türkiye’deki uzmanları, Leonardo Da Vinci Programı üzerinde birlikte çalıştı. Bu kapsamda Özyeğin Üniversitesi’nden 20 öğrenci, Hilton İstanbul Bomonti Otel & Konferans Merkezi’nde 60 gün boyunca staj görecek.

Hilton Worldwide Avrupa, Ortadoğu ve Afrika İnsan Kaynakları Başkan Yardımcısı Ben Bengougam ise Leonardo Da Vinci programının hayata geçirilmesiyle ilgili şunları söyledi: “Dünya Seyahat ve Turizm Konseyi’ne göre, turizm sektörü en büyük işveren, dünya genelinde her 11 çalışandan biri bu alanda görev yapıyor. Genç işsizliği sorununun ele alındığı G-20 İstihdam Çalışma Grubu’nun toplantısı vesilesiyle bu alanda otelcilik sektörünün hem dünyada hem Türkiye’de oynadığı öncü role dikkat çekmek istiyoruz.”


Yorumları Göster
Yorumları Gizle