GeriİK/Yeni Ekonomi Ar-Ge’de çalışacak mühendis aranıyor
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ar-Ge’de çalışacak mühendis aranıyor

Ar-Ge’de çalışacak mühendis aranıyor

Mercedes-Benz Türk, 400 olan Ar-Ge çalışanı sayısını 2017 yılı sonuna kadar 500’e, 2018 yılında da 530’a çıkarmayı hedefliyor. Ağırlıklı olarak makine mühendisliği ve elektrik/elektronik mühendisliği bölümü mezunu çok iyi derecede Almanca ve İngilizce bilen kişiler istihdam edilecek.

Ar-Ge’de çalışacak mühendis aranıyorİstanbul’da bulunan Ar-Ge merkezine ilave olarak Aksaray Kamyon Fabrikası’nda 8.4 milyon Avro tutarında yatırımla kurulacak yeni Ar-Ge merkezinin temelini atan Mercedes-Benz Türk, 400’ü bulan ve çoğu mühendislerden oluşan Ar-Ge çalışanlarının sayısını 2017 sonunda 500’e, 2018 yılında da 530’a çıkaracak.

Mercedes-Benz Türk Ar-Ge Direktörü N. Mustafa Üstertuna, “İstanbul Hoşdere’de bulunan ve 2009 yılında kurduğumuz mevcut Ar-Ge merkezi ekibimizin üye sayısı yıldan yıla arttırıldı. 2016 yılında sadece İstanbul lokasyonunda yaklaşık 400 olan AR-GE çalışanı sayımız, 2017 yılı sonu itibariyle Aksaray’daki mevcut departmanlarımızla birlikte Ar-Ge çalışanı sayımız 500’e yükselmiş olacak. Aksaray’da temelini attığımız Ar-Ge merkezimizin 2018 yılında faaliyete geçmesiyle birlikte 2018 yılında çalışan sayısının 530’a ulaşmasını planlıyoruz. Ekip üyelerimizin yüzde 51’inin lisans, yüzde 45’inin yüksek lisans veya doktora derecesine sahip olduğunu da belirtmek isterim. Ar-Ge merkezlerimizde çalışan, çoğu mühendis, beyaz yakalı çalışanlarımızın yüzde 21’i ise kadın çalışanlardan oluşuyor” diyor.

KİMLER ARANIYOR?
Geleceğin gerekliliklerini karşılamak amacıyla Ar-Ge Merkezi’ndeki büyüme daha çok mekatronik ve kabin kapsamlarında olacak, özellikle elektrik sistemleri, connectivity, uygulamalar ve veri analizi, enerji dağıtımı ve araç entegrasyonu alanlarında. Ar-Ge merkezinde 2018 yıllında da ağırlıklı olarak makine mühendisliği ve elektrik/elektronik mühendisliği bölümü mezunu, çok iyi derecede Almanca ve İngilizce bilen kişiler istihdam edilecek.

MÜHENDİSLİK İHRAÇ EDİYORLAR
Mercedes-Benz Türk’ün Ar-Ge merkezleri ile Türkiye’den dünyaya mühendislik ihraç ettiğini belirten Mustafa Üstertuna, “Mercedes-Benz Türk, ana şirketimiz Daimler’in küresel Ar-Ge ağı içerisinde ‘yetkinlik merkezleri’ oluşturma stratejisine bağlı olarak son yıllarda yeni sorumluluklar üstleniyor. Mercedes-Benz Türk Ar-Ge merkezi kamyon ve otobüs ürün gamı için Almanya, Fransa, ABD, Brezilya, Hindistan, Çin, Meksika ve Japonya’da bulunan Ar-Ge merkezleri ile birlikte Daimler AG’nin global ağı içerisinde yer alarak bu ülkelere mühendislik ihracatı yapıyor. Diğer taraftan Daimler AG bünyesinde karşılıklı AR-GE personeli değişim programları da uygulanıyor. Böylece çalışanlarımız yurtdışında bulunan diğer Ar-Ge merkezlerinde uluslararası projelerin üyesi olabiliyor ve farklı ülkelerde çalışabiliyor” diyor.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle