GeriİK/Yeni Ekonomi Akçansa'ya 'Altın Standart' ödülü
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Akçansa'ya 'Altın Standart' ödülü

Akçansa'ya 'Altın Standart' ödülü

Yapı malzemeleri şirketi Akçansa uluslararası insan yönetim ve gelişim standardı olan Investors In People’a (IIP) ilk başvurusunda ve ilk değerlendirme sonrasında Altın Standart aldı.

Akçansa İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Hakan Timur, bu başarıya ancak birbirine inanan ve ortak hedefe odaklanan ekiplerin ulaşabileceğine dikkat çekerek, “IIP, insan kaynağının gelişimine ve yönetimine yönelik tüm süreçlerin ve uygulamaların ne kadar doğru yapıldığına ve nasıl daha iyi yapılabileceğine odaklanan dünyadaki ‘insan odaklı’ tek kalite standardı. Çalışanına yatırım yapan bir şirket olarak ‘İnsanımız İçin Peşinizdeyiz’ sloganımızla IIP sürecini başlattık. Yerli ve yabancı değerlendiricilerin yaptığı süreç ve saha incelemeleri, gerek mavi yaka, gerekse beyaz yaka tüm çalışan gruplarımızdan 100’ü aşkın çalışan temsilcisi ile yapılan birebir görüşmeler sonrasında, IIP’nin en üst seviyesi olan Altın Standart ile değerlendirildik” diye konuştu.


Hakan Timur, aldıkları ödülün hem şirket hem de çalışanlar açısından büyük önem ve değer taşıdığını ifade ederek, “Bu standart ile ödüllendirilen sektörümüzde ilk, Türkiye’deki dördüncü, dünya genelinde ise yüzde 7’lik dilimdeki organizasyonlardan biri olmak gurur verici. Ayrıca, bu standarda ilk başvurusunda ve ilk değerlendirme sonrasında layık görülen Türkiye’deki ilk sanayi kuruluşuyuz. Bundan ötürü de çok mutluyuz. Bu başarı birbirine inanan, bir hedefe odaklandığında özveri ile her türlü zorluğu aşan, “Farkı Yaratan İnsanın İşini Sevmesidir” prensibiyle çalışan tüm Akçansa çalışanlarının başarısıdır.” dedi. 

Yorumları Göster
Yorumları Gizle