MANİSA HABERLERİ

İhtişamlı anıt yepyeni görünümüne kavuştu

DHA
30.03.2016 - 18:19Son Güncelleme :

İhtişamlı anıt yepyeni görünümüne kavuştu

DHA

MANİSA Büyükşehir Belediyesi tarafından peyzaj çalışması tamamlanan Atatürk ve Kuva-yı Milliye Anıtı, dev Türk Bayrağı ile Manisa'nın girişinde vatandaşları selamladı.
Manisa Büyükşehir Belediyesi, Türkiye'nin özgürlük ve bağımsızlığını simgeleyen Atatürk ve Kuva-yı Milliye Anıtı'nın çevresine peyzaj uygulaması ve aydınlatma çalışması yaptı. Dünyanın en büyük anıtlarından birisi olan Atatürk ve Kuva-yı Milliye Anıtı, çevresine yapılan lale figürlü peyzaj uygulaması ve ışıl ışıl aydınlatması ile büyüleyici bir görüntüye kavuştu. Atatürk ve Kuva-yı Milliye Anıtı'nın Türkiye'nin özgürlüğünü ve bağımsızlığını temsil ettiğini ifade eden Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Yılmaz Gençoğlu, "Halkımızın her zaman gurur duyduğu Atatürk'ü, kahraman ecdadımızı ve çağdaş Türk kadınını temsil eden anıtımızın hak ettiği görünüme kavuşması için tüm imkanlarımızı kullandık. Bizler, geçmişine sahip çıkan ve bu değerleri çocuklarımıza armağan eden bir ulusun evlatlarıyız. Atatürk ve Kuva-yı Milliye Anıtımızı da bu duygularla hak ettiği görünüme kavuşturmak için peyzaj ve aydınlatma çalışmalarını gerçekleştirdik" diye konuştu.
2004 yılında Manisa İl Özel İdaresi tarafından yaptırılan 65 metre yüksekliğindeki anıtın üzerinde Atatürk maskı ve altındaki kaidede de Manisa Efesi ile çağdaş Türk Kadını heykelleri bunuyor.

Mehmed Hakkı ÖZBAYIR / MANİSA, (DHA)

Fotoğraf

 

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Manisa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Manisa ilinden İhtişamlı anıt yepyeni görünümüne kavuştu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Mart 2016 tarihinde saat 18 19’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İhtişamlı anıt yepyeni görünümüne kavuştu haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı