Gündem Haberleri

GÜNDEM

  İhtişamın gölgesindeki sır

  Hürriyet Haber
  12 Temmuz 1999 - 00:00Son Güncelleme : 12 Temmuz 1999 - 00:01

  Uyuşturucudan gözaltına alındı, adliyede serbest bırakıldı

  Ünlü yıldız Bo Derek'i de Bodrum'a davet ederek açtığı diskotekle eğlence dünyasına muhteşem giriş yapan işadamı Mehmet Birgen'in diskosunda uyuşturucu, evinde de çok miktarda tarihi eser bulunması şok yarattı. Gözaltına alınan Birgen, dün sorgusundan sonra çıkarıldığı nöbetçi mahkemede, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Birgen, komploya kurban gittiğini ileri sürdü.

  Mehmet Birgen'in ABD'de ünlü yıldızlarla başlayan bağlantısının Türkiye'de sosyete çevresiyle uyuşturucu ilişkisine dayandırıldığı öne sürüldü.

  Geçen hafta görkemli bir törenle açtığı yüzer Katamaran Disko'ya cuma gecesi gelen polis, şüphe üzerine İstanbul'da Deep ve Süleyman Nazif adlı barların sahibi Osman Melih Börü'nün üzerini aramak istedi. Börü, paniğe kapılıp Katamaran'ın tuvaletine kaçtı. Üzerindeki 9 gram kadar kokaini tuvalete atmaya çalışan Börü, yakalanıp gözaltına alındı. Melih Börü, uyuşturucuyu disko sahibinden aldığını söyleyince Mehmet Birgen gözaltına alındı. Mehmet Birgen'in Bitez'deki evinde cumartesi günü arama yapan polis, 11 Osmanlı parası, Roma dönemine ait 27 sikke, kafasız heykel kaidesi, çok sayıda yakut ve zümrüt ele geçirdi. Uyuşturucu madde kullanıp kullanmadığının belirlenmesi amacıyla kan ve idrar örneği alınarak tahlil için İzmir'e gönderilen Birgen, poliste yaklaşık 20 saat kaldıktan sonra, Bodrum Devlet Hastanesi'nde sağlık kontrolundan geçirildi, oradan da adliyeye gönderildi.

  Adliyede nöbetçi mahkemede hakim önüne çıkarılmayı beklerken gazetecilerin sorularını yanıtlayan Birgen, ‘‘Hayatımda ne uyuşturucu kullandım, ne de başkasına verdim. Bu, bana hazırlanmış bir komplodur. Aslında evimde uyuşturucu bulabilmek için baskın yapıldı. Tarihi eserler bulundu. Bunlar 17 yıldır benim evimde bulunuyordu. Ailemden kaldı. Komployu kimin yaptığını bilmiyorum, ama bir gün mutlaka gerçek ortaya çıkacak’’ dedi. Birgen, sorgusundan sonra tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı