Gündem Haberleri

  İhsanoğlu'ndan ilk açıklama

  Mustafa KÜÇÜK/İSTANBUL
  10.08.2014 - 19:01 | Son Güncelleme:

  Cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu sonuçların belli olmaya başlamasının ardından gazetecilere kısa bir açıklama yaptı. Öte yandan İhsanoğlu, en çok oyu Kırklareli'den aldı. Memleketi Yozgat'ta ise kazanan Erdoğan oldu.

  İhsanoğlundan ilk açıklama

  İHSANOĞLU EN ÇOK OYU KIRKLARELİ'NDEN ALDI

  Cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu en çok oyu Trakya'dan aldı. İhsanoğlu rekorunu ise, Kırklareli'nde kırdı. Kırklareli yüzde 68 ile İhsanoğlu derken, Erdoğan yüzde 29'da kaldı. Demirtaş ise yüzde 2 oy aldı.
  Edirne'de ise İhsanoğlu'nun oyu yüzde 64.88 oldu. Erdoğan'ın yüzde 32.04 oy aldığı Edirne'de Demirtaş'ın oranı ise yüzde 3.07 oldu.

  İHSANOĞLU'NUN MEMLEKETİ ERDOĞAN DEDİ

  Ekmeleddin İhsanoğlu'nun memleketi Yozgat ise, cumhurbaşkanlığı seçimlerinde "Erdoğan" dedi.
  Erdoğan Yozgat'ta yüzde 65.9 oy alırken, İhsanoğlu'nun oy oranı yüzde 33. 16'de kaldı.

  'İNŞALLAH HAYIRLI BİR NETİCEYE VARACAĞIZ'

  Levent’teki Seçim Ofisi’ne Saat 19.00’da eşi Füsun İhsanoğlu’yla birlikte gelen Cumhurbaşkanı Adayı Prof. Ekmeleddin İhsanoğlu, “Biz neticeye varacağız inşallah, hayırlı bir neticeye varacağız” dedi.  Prof. İhsanoğlu seçim ofisine gelişinde şunları söyledi:
  “Arkadaşlar çok teşekkür ederim, sağ olunuz var olunuz. Sabahtan beri takip ediyorsunuz. Biz şimdi sonuçları bekliyoruz. Takip ediyoruz. Ve uygun bir zamanda sizlere bir açıklama yapacağız. Onun için şimdilik daha sonuçlar toparlanıyor, sayılar ortaya konuyor. Mazbatalar, zabıtlar alınıyor vesaire. Biz, tüm Türkiye sathında gelen haberleri takip ediyoruz. Biz, neticeye varacağız inşallah, hayırlı bir neticeye varacağız. Bunu size bildireceğiz. Çok teşekkürler.”

  SEÇİMDEN KARELER

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı