Gündem Haberleri

GÜNDEM

  İhsan Özkes : Görmez, gör bunları

  Fırat KESKİNKILIÇ / ANKARA (DHA)
  28 Ocak 2015 - 13:56Son Güncelleme : 28 Ocak 2015 - 13:55

  CHP İstanbul Milletvekili İhsan Özkes, Muş’un Hasköy İlçesi’ndeki bir Kur'an Kursu’nda AK Parti İlçe Kongresi’nin yapıldığını belirtti. Özkes, Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez’e seslenerek, "Buradan Görmez’e sesleniyorum. Ey Görmez Allah rızası için gör artık bunları" dedi.

  Özkes, TBMM’de basın toplantısı düzenledi. AK Parti’nin Muş’un Hasköy İlçe Kongresi’ni bir Kur'an Kursu’nda yaptığını belirterek, bu kongreden fotoğrafı gazetecilere gösterdi. Özkes, "Camilerin AKP’nin seçim büroları haline getirilmesi, Kur’an Kurslarının AKP’nin kongre mahalli yapılması asla kabul edilemez. Ey Görmez, Allah rızası için gör artık bunları" dedi.

  Özkes, sözlerini şöyle sürdürdü:
  "Eskiden AKP’ye oy verenler AKP’nin eleştirilmesine dahi tahammül edemezlerdi. Ama bugün AKP’yi göğsüne gere gere savunan neredeyse kalmadı. 4 eski bakanın aklanmasıyla kimi insanlar din ile dünyalık arasında sıkıştı, kimisi de utancıyla baş başa kaldı. Allah bu duruma kimseyi düşürmesin. Şayet 4 eski bakanı ihraç edip Yüce Divan’a sevk etselerdi işte o zaman AKP, AK Parti olacaktı. Ancak onları savunarak yargılanmadan aklama yolunu seçtikleri için enaz 10 puan düştüler. Peki neydi iktidarı bu denli düşüşü göze alıp eski bakanları savunmaya iten sebep. İşin sanıldığından daha vahim ve 4 eski bakandan daha öteye gitmesi miydi? Evet, Etyen Mahçupyan’ın ifadesiyle, dindar kesimlerin en az yarısı aynen böyle düşünüyor.''

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı