ANKARA HABERLERİ

İhracatta eğitim atağı

Hürriyet Haber
08.04.2016 - 15:05Son Güncelleme :

Başkent’in dış pazara açılması için 2016’da 11 dış ticaret eğitim programı gerçekleştireceklerini belirten ATO Başkanı Salih Bezci, “Üyelerimizi ihracata yönlendirmeye çalışıyoruz, yurt dışı pazarlara hazırlıyoruz" dedi.

Hürriyet Haber

Ankara Ticaret Odası’nda (ATO) gerçekleştirilen Yurt Dışı Devlet Destekleri Bilgilendirme Toplantısı’nda firmalara verilen yurt dışı destekler değerlendirildi. ATO Başkanı Salih Bezci, geçen yıl 7 milyar dolarlık ihracat, 9,8 milyar dolarlık ithalat gerçekleştiren Ankara'nın, ülkenin ticaretinde ağırlığı olan beş ilden biri olduğuna dikkati çekti. Bezci, yurt dışında şube açan pek çok Türk markası bulunduğunu kaydetti. Şirketlerin devlet teşviklerinden yararlanabildiğini belirten Bezci şunları söyledi:

HİBEYE YOĞUN TALEP VAR

“Mağaza, kuruluş ve kira masraflarının bir kısmını devlet karşılıyor. Yurt dışında franchising sistemiyle restoran ya da kafe açacak olanlara çok cazip hibe destekleri veriliyor. Çünkü bunlar hem döviz kazandırıcı hem de Türkiye markasını güçlendiren girişimler. Ekonomi Bakanlığı ile ortak yürüttüğümüz Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesi projesi bu kapsamda örnek bir çalışma. Son derece başarılı bir şekilde sürdürülen proje kapsamında firmalar ATO organizasyonuyla uluslararası fuarlara katılıyor, ihracat bağlantıları kuruyor. Projenin devamı için hem mevcut firmaların hem de sektördeki diğer pek çok Ankaralı firmanın yoğun talebi bulunuyor."
Firmalara verilen desteklerin takibinin iyi yapılması gerektiğini vurgulayan Bezci, ATO olarak üyelerini sürekli takip ederek, verilen desteklerin amacına ulaşıp ulaşmadığını kontrol ettiklerini kaydetti.

Etiketler: Eğitim

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden İhracatta eğitim atağı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 08 Nisan 2016 tarihinde saat 15 05’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İhracatta eğitim atağı haberi güncellenecektir.


  ANKARA YOL DURUMU
  Ankara1 DERECE
  Yol durumu »
  ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ
  18 Kasım 2017, Cumartesi
  • İmsak
   05:46
  • Guneş
   07:30
  • Öğle
   12:45
  • İkindi
   15:21
  • Akşam
   17:39
  • Yatsı
   19:10
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı