ANKARA HABERLERİ

İhracatta atılım yapacağız

Hürriyet Haber
20.05.2008 - 22:59Son Güncelleme :

Plastik endüstrisinde kullanılan polietilen maddesinden imal edilebilen her türlü ürünü ürettiklerini ifade eden Gür Plast A.Ş Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mahmut Gür, "Günde 70 ton üretim yapıyoruz.

YEREL HABERLER ANKARA

Hürriyet Haber

2009 yılıyla birlikte ihracatta da önemli bir atılım yapmayı hedefliyoruz" dedi. BAŞKENT’in ilk plastik ambalaj üretim firması olarak 1959 yılında kurulan Gür Plast A.Ş’nin Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mahmut Gür, "Kapasitemizi arttırıp maliyetlerimizi aşağı çekmeye çalışıyoruz. Çalışan sayımızı da hızla yükseltiyoruz. 2009 yılıyla birlikte ihracatta da önemli bir atılım yapmayı hedefliyoruz" dedi.Plastik endüstrisinde kullanılan polietilen maddesinden imal edilen her türlü ürünü ürettiklerini ifade eden Gür, polietilen sektörünün ankara’daki durumunu ve gelecek dönem hedeflerini ankara Hürriyet’e anlattı. Gür, şunları söyledi: "Şirketimizi ikinci nesil olarak devam ettiriyoruz. 1993’e kadar kollektif şirket olarak devam etmiş, bu tarihten sonra da anonim şirket haline dönüşmüş bir firmayız. Yenilenmek için ciddi çalışmalar ve yatırımlar yapıyoruz. ankara’da ikinci Organize Sanayi Bölgesi’nde yeni fabrika binamızın inşaatını devam ettiriyoruz. Yeni makineler getiriyoruz. 2009 yılı içinde 250 çalışan sayısına yaklaşacağımızı tahmin ediyoruz. 2009 yılında Türkiye’nin en iyi ilk bin firması arasına girmeyi hedefliyoruz ve büyük olasılıkla da bunu başaracağız."İhracata yatırımYaptığımız makine yatırımları, ihracat yapabileceğimiz ürünlerin makineleri. Sene sonunda yeni fabrikamızla beraber, yatırımlarımızın verimini almaya başlayacağımızı düşünüyoruz. Önümüzdeki sene ihracatta 10 milyon dolar gibi bir rakamı yakalayacağız. Son 10 senede yüzde 30 büyüyen bir firmayız. 2009 yılında fabrikamızın büyüklüğüyle ve yaptığımız yatırımlarla yüzde 80 büyüme kaydedeceğimize inanıyoruz. ankara’da yaptığımız işte lideriz. Yaptığımız üretim, alanımızda ankara’nın tamamında yapılan üretime eşit kapasitede. Önümüzdeki sene bunun yaklaşık 2 katına çıkmış olacağız. Günlük yaklaşık 70 ton üretim yapıyoruz. 100 çalışanımız var. Alçak, yüksek ve orta yoğunlukta polietilen çalışıyoruz. Polietileni öncelikle film haline getiriyoruz. 2 cm’den 600 cm’e kadar film çekebiliyoruz. Filmi, müşterinin istediği ölçü ve kalınlıkta şekillendiriyor, istendiği takdirde baskı da yapabiliyoruz. Ürünlerimiz arasında, çöp torbası, baskılı poşet, balonlu naylon, sera naylonu, branda, palet örtüsü, ikaz şeridi, hışır poşet ve fide torbası var. Ürün portföyümüz çok geniş. Firma olarak en büyük artımız, çeşitliliğimiz. Türkiye’de bizim kadar çok kalem üretebilen firma sayısı az.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Ankara haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Ankara haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde İhracatta atılım yapacağız haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

08 Aralık 2017, Cuma
 • İmsak
  06:04
 • Guneş
  07:50
 • Öğle
  12:52
 • İkindi
  15:16
 • Akşam
  17:31
 • Yatsı
  19:06
Sayfa Başı