ANTALYA HABERLERİ

İhracatı Artırmak İçin Dünyayı Dolaşacaklar

IHA
13.07.2015 - 13:04Son Güncelleme :

BATI AKDENİZ İHRACATÇILAR BİRLİĞİ MADENCİLİK KOMİTESİ BAŞKANI ERCAN AKIN, DOĞALTAŞ'TA BÖLGENİN İHRACATINI ARTIKMAK İÇİN FUARLARA KATILACAKLARINI SÖYLEDİ.

IHA

Batı Akdenizli doğaltaş ihracatçıları, bölgenin doğaltaş ihracatını artırmak için yurtdışında 5 fuara katılacak.
Batı Akdenizli doğaltaş ihracatçıları önümüzdeki 2 yıllık dönemde bölgenin doğaltaş ihracatını artırmak için dünyayı dolaşacak. Doğaltaş ihracatçıları, Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği (BAİB) tarafından Ekonomi Bakanlığı desteğiyle yürütülen ‘Batı Akdeniz Maden İhracatının Geliştirilmesi’ URGE Projesi çerçevesinde yurt dışında 5 fuara gidecek. Fuar için gidilen ülkelerde aynı zamanda o ülkelerin önemli inşaat projeleri, teknik anlamda faydalı olabilecek makine üreticileri, mermer üretim merkezleri, mermer ithalatçıları ile mermer ocakları da teknik bilgi edinmek için ziyaret edilecek.
BAİB Madencilik Komitesi Başkanı Ercan Akın, “BAİB Maden Komitesi ve URGE Projesi katılımcıları ile yaptığımız toplantıda önümüzdeki 2 yıl içerisinde yurtdışında 5 fuara katılma kararı aldık. Bölgemizin doğaltaş ihracatını artırmak için dünyayı dolaşacağız. ABD, Çin, Avustralya, İtalya ve Endenozya’da düzenlenen fuarlara katılacağız. Endonezya fuarında Malezya ve Singapur’a da gideceğiz. Fuarların ardından firma ziyaretleri yaparak iş bağlantıları kurmaya çalışacağız” diye konuştu. BAİB Madencilik Komitesi Başkanı Ercan Akın, fuar maratonunun bu yıl Kasım ayında başlayacağını ve 2017 yılı yaz ayına kadar süreceğini ifade etti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden İhracatı Artırmak İçin Dünyayı Dolaşacaklar hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 13 Temmuz 2015 tarihinde saat 13 04’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İhracatı Artırmak İçin Dünyayı Dolaşacaklar haberi güncellenecektir.

ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ

15 Aralık 2017, Cuma
 • İmsak
  06:14
 • Guneş
  07:56
 • Öğle
  13:03
 • İkindi
  15:35
 • Akşam
  17:50
 • Yatsı
  19:20
Sayfa Başı