ANTALYA HABERLERİ

İhracat Seferberliği

IHA
24.07.2015 - 10:40Son Güncelleme :

YEREL HABERLER ANTALYA

IHA

Batı Akdeniz’in tohum, yaş sebze meyve ve gübre ihracatını artırmayı amaçlayan ‘Tohum ve YMS İhracatının Geliştirilmesi Projesi’nde en önemli aşamaya gelindi.
Ekonomi Bakanlığı destekli URGE Projesi’nde ihtiyaçların belirlenmesi ve eğitim çalışmalarının ardından sıra yurtdışı pazarlama aşamasına geldi. Proje katılımcısı firma temsilcileri ile Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği’nde (BAİB) düzenlenen toplantıda hedef pazarlar belirlendi. Mevcut pazarlara alternatif pazarlar kazandırmayı amaçlayan proje çerçevesinde firmalar, 2015 yılının son bölümünde İspanya ve İran’a gitme kararı aldı. 2016 yılında ise Almanya, Fas, Çin, Brezilya-Arjantin-Peru üçlüsünden oluşan Latin Amerika’ya gitmeyi kararlaştırdı. 2017 yılında gidilecek ülkelerin arasında ise Güney Afrika ve Tunus ile Cezayir yer alıyor. Seyahatlerde bu ülkelerdeki fuarlara gidileceği gibi inceleme gezileri ile iş görüşmeleri gerçekleştirilecek.
BAİB tarafından uygulanan URGE Projesi çerçevesinde katılımcı firmalara önemli destekler sunulacak. Firmalar, Türkiye’nin yaş sebze meyve, tohum ve gübre ihracatını artırmak için gerçekleştireceği bu seyahatlerde konaklama, ulaşım, fuar, tanıtım, organizasyon başta olmak üzere daha bir çok konuda devlet desteklerinden yararlanacak. Bu seyahatlerde yeni iş bağlantıları kurulacağı gibi, sektörde ki gelişmeler ve yeni trendler yerinde görülebilecek.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden İhracat Seferberliği hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Temmuz 2015 tarihinde saat 10 40’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İhracat Seferberliği haberi güncellenecektir.

  ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ
  23 Ekim 2017, Pazartesi
  • İmsak
   05:30
  • Guneş
   07:05
  • Öğle
   12:52
  • İkindi
   15:55
  • Akşam
   18:19
  • Yatsı
   19:43
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı