« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İhracat şampiyonuyuz

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Okocha ve Baliç'in satışından ülkeye 40 milyon dolar döviz kazandırdıklarını ve kulüpler arasında ilk sırada yer aldıklarını söyleyen Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, <ı>‘‘Bu yüzden bize vergi iadesi verilmesi lazım’’ dedi.

Ülke reklamını yaptık

F.Bahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, ‘‘Okocha ve Baliç'in satışından ülkeye 40 milyon dolar döviz girdi. Ülkemizin reklamını yaptık. Başta İspanya ve İtalya olmak üzere tüm Avrupa basını Baliç'in transfer olayını konuşuyor’’ dedi. Kulüpler arasında futbolcu ihracatında ilk sırada olduklarını belirten Yıldırım şöyle devam etti:

Kolaylık sağlansın

‘‘Futbolcu ihraç olayından bize vergi iadesi verilmesi lazım. Almanya'dan Murat Yakın'ı, Okocha'yı ve Mustafa Doğan'ı aldığımız zaman yüzde 15 KDV'sini verdik. Devletler arasında bir anlaşma olsaydı, 4 milyon Mark KDV iadesi alacaktık.’’ Devletten bu konularda kolaylık isteyen Yıldırım, Baliç'i sattıkları için eleştiri yapanlara da şu cevabı verdi:

Bir adamla batmayız

‘‘Lazio, Vieri'yi 50 milyon dolara İnter'e verdi. Barcelona, Ronaldo gibi bir yıldızı yine İnter'e sattı. Bir adamın gitmesi ile kulüp batmaz. Bunun bitmesi lazım.’’ Başkan Yıldırım, Rıdvan Dilmen'in istediği yabancı santrforun mutlaka alınacağını, F.Bahçe'nin hedeflerinin belli olduğunu, dedikodulara kulaklarını tıkadığını da sözlerine ekledi.

EN YARARLI TRANSFER

Avrupa basını Boşnak futbolcu Elvir Baliç'in transferine geniş yer ayırdı. İtalyan Corriere Dello Sport gazetesi, Real Madrid'in Avrupa'nın en yararlı transferini yaptığını yazdı. Telepiu ve Italia 1 televizyonları da bu haberi ‘‘Transfer Dosyası’’nın birinci haberi olarak verdi. TV'ler, ‘‘Toshack'ın ısrarı Baliç'i İspanya'ya taşıdı’’ dediler.
Bunları da Beğenebilirsiniz