Ege Haberleri

EGE

  İhmaller zinciri

  Yaşar ANTER/BODRUM, (DHA)
  15.09.2014 - 01:29 | Son Güncelleme:

  İSTANBUL'dan Bodrum'a tatile gelen ve 22 Ağustos'ta babasıyla Gümbet’teki Levent Lunapark'a eğlenmeye giden Kerem Kutlu (11), 'Adrenalin Max' isimli eğlence aracının emniyet kemerinin açılması ile 5 metre yüksekten düşerek öldü.

  Ailenin avukatı İbrahim Sapan aracılığıyla açtığı davadaki bilirkişi raporunu hazırladı. Sapan, bilirkişinin Adrenalin Max aletinin periyodik bakım kontrolünün yapılmadığını belirlediğini belirtti, şunları söyledi:

  Alete binen kişi kendi isteğiyle açmak istese dahi emniyet kemerinin kesinlikle açılmayacağı bilirkişi raporunda belirtilmiştir. Ayrıca bu Adrenalik Max'ta bulunan birçok koltuk emniyet kemeri yerine telle tutturulmuş. Bilirkişi raporuna görede eğlence aletinde bulunan koltukların çoğu arızalı. Lunaparkta hiçbir uyarı levhası bulunmuyor. Her daim lunaparkta bulunması gereken sorumlu işletme müdürü olay günü lunaparkta değil. Operatör ve teknik sorumluların hiçbir eğitim almadıkları da raporda tespit edilmiş. İşin en vahim tarafı ise lunapark sorumluları aileye bir baş sağlığı bile dilemedi. 12 yaşından küçüklerin binmemesi gereken ve arızalı bir alete 11 yaşındaki çocuğu bindirip resmen ölüme göndermişler ve halen bir kişi bile tutuklanmazken lunapark çalışmaya devam ediyor. Açacağımız maddi ve manevi tazminat davası sonucunda Kerem adına bir okul yaptırılarak adını yaşatmak istiyoruz. "

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı