KAYSERİ HABERLERİ

"İhmal Etme, Geleceğine Sahip Çık" konferansı düzenlendi

AA / Sercan Küçükşahin
14.01.2015 - 16:44Son Güncelleme :

YEREL HABERLER KAYSERİ

AA / Sercan Küçükşahin

KAYSERİ (AA) - Melikgazi Milli Eğitim Müdürlüğü ile Kayseri Rehberlik ve Araştırma Merkezi tarafından "İhmal Etme, Geleceğine Sahip Çık" konulu konferans düzenlendi.

Kadir Has Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen konferansa, Vali Yardımcısı Erdoğan Aygenç, Milli Eğitim Müdürü Bilal Yılmaz Çandıroğlu, ilçe milli eğitim müdürleri, öğretmenler ve davetliler katıldı.

Vali Yardımcısı Aygenç, eğitim çalışmalarının belli bir amacı olduğunu ve eğitimin insanlara bilgiler yüklemeyi, onların ufkunu genişletmeyi amaçladığını söyledi. Geleceğin çocukların elinde olduğunun tartışılmaz bir gerçek olduğunu vurgulayan Aygenç, "Yıllar önce bize 'bu ülkeyi size emanet edeceğiz' derlerdi. Emanet ettiler de. Şimdi biz de çocuklarımıza aynı şeyi söylüyoruz. Ülkeyi onlara emanet ederken de güvenli bir ortamı yaratmamız gerekiyor. Çocuklarımız bizim en kıymetlilerimizdir. Onların tacize uğramasını, uyuşturucu madde bağımlısı olmasını kesinlikle istemeyiz. Bunun için idareciler olarak elimizden geleni yapmamız gerekiyor" diye konuştu.

Çandıroğlu da Milli Eğitim Müdürlüğü olarak mesleki anlamda varlık sebeplerinin kendilerine emanet edilen çocuklara sahip çıkmak olduğunu vurgulayarak, şunları kaydetti:

"Çocuklarımızın gerek eğitim gerekse gelecek sağlam adımlarla ilerleme noktasında bize önemli görevler düşüyor. Çocuklara ne kadar sahip çıkabilirsek işimizi o kadar iyi yapmış oluruz. Değişin dünya ve sosyal yaşam koşullarının getirdiği bir sonuç var. İhmal istismar ve madde bağımlılığı günümüzün en önemli sorunlarından birisi haline geldi. Kayseri'de 288 bin öğrencinin olduğunu göz önünde bulundurursak buna kayıtsız kalmamız düşünülemez. Bu konuyla ilgili Milli Eğitim Müdürlüğümüze bağlı bir çok birim çalışmalar yaptı. Bu gayretler konuya ne kadar önem verdiğimizi gösteriyor."

Konferansta, Ağır Ceza Hakimi Necati Daştan "İhmal ve İstismarın Hukuki Boyutu", Cumhuriyet Savcısı Mustafa Arslantürk "İhmal ve İstismarın Hukuki Boyutu", Uzman Doktor Psikiyatr Arzu Sarp "Madde Bağımlılığı ve Mücadelede Ailelerin ve Okulların Bilmesi Gerekenler" ve Psikolog Özgür Berk "ÇİM Çocuk İzleme Merkezleri Tanıtımı" konusunda bilgiler verdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden "İhmal Etme, Geleceğine Sahip Çık" konferansı düzenlendi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 14 Ocak 2015 tarihinde saat 16 44’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça "İhmal Etme, Geleceğine Sahip Çık" konferansı düzenlendi haberi güncellenecektir.

  KAYSERİ NAMAZ VAKİTLERİ
  17 Ekim 2017, Salı
  • İmsak
   05:05
  • Guneş
   06:42
  • Öğle
   12:34
  • İkindi
   15:40
  • Akşam
   18:06
  • Yatsı
   19:31
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı