İhlas, Danıştay'ın kararına itiraz edecek

Hürriyet Haber
21.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

İhlas Holding'in kazandığı Bursa-Yalova bölgesinin enerji ihalesi Danıştay tarafından iptal edildi. İhlas Holding iptalle ilgili tebligatın kendilerine ulaşması halinde söz konusu karara itiraz edeceklerini açıkladı

İhlas Holding, Bursa Yalova bölgesinin elektrik dağıtım ve işletme hakkı devir ihalesinin iptaliyla ilgili kendilerine herhangi bir tebligat ulaşmadığını, ulaşması halinde karara itiraz edeceklerini bildirdi.

İhlas Holding'den Borsa'ya gönderilen açıklamada, Bakanlar Kurulu kararıyla Bursa Yalova bölgesindeki elektrik dağıtım ve ticaretinin 30 yıl süreyle şirketin iştiraklerinden Buryal Bursa Yalova Enerji Dağıtım Ltd. şirketine verildiği hatırlatıldı.

Söz konusu şirket ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı arasında imtiyaz anlaşmasının geçen yıl imzalandığı belirtilen açıklamada, Danıştay 10. Dairesi'nin enerji hakkı devir ihalesinin iptaline karar verdiği ve şirketin itiraz kararının Danıştay Dava Daireleri Genel Kurulu tarafından haklı görüldüğü kaydedildi.

Danıştay 10. Dairesi'nin verdiği iptal kararının aynı sürecin devamı olduğu kaydedilen açıklamada, "Tarafımıza tebligat ulaşması halinde söz konusu karara Danıştay İdari Dava Daireleri Genel Kurulu nezdinde itiraz edilecektir" denildi.

Karara, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'nın da itiraz etme hakkı bulunduğu belirtilen açıklamada, daha önce Danıştay'ın ilgili dairelerinin elektrik ihalesi kazanan çeşitli firmaların ihalelerini iptal ettiği ve Danıştay Dava Daireleri Genel Kurulu'na bu firmalarca yapılan itirazların kabul edildiği vurgulandı.

Açıklamada, "Kaldı ki şirketimizin herhangi bir özel televizyon kuruluşunda da yüzde 10 veya daha fazla hissesi bulunmamaktadır" denildi. (aa)

Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı