SİNOP HABERLERİ

Ihlamur Satışı Arttı

IHA
28.10.2015 - 10:26Son Güncelleme :

SİNOP’TA GRİP SALGINININ BAŞ GÖSTERMESİ İLE BİRLİKTE AKTARLARDA SATIŞLAR ARTTI.

IHA

Sinop’ta grip salgınının baş göstermesi ile birlikte aktarlarda satışlar arttı. Havaların soğuması, nezle, grip, soğuk algınlığı ve bronşit gibi hastalıkların artış göstermesi, aktarlarda mevcut bulunan şifalı bitkilerin satışını diğer aylara göre biraz daha yükseltti.
Aktar Nurten Tahmaz, kış aylarında artan gribal enfeksiyonlara karşı önlem almak için vatandaşların alternatif tıptan destek aldığını belirtti. Son bir ay içerisinde özellikle ıhlamur satışlarında artış olduğunu belirten Tahmaz, “Kış aylarının gelmesi ile beraber grip salgınında ciddi bir artış var. Vücut direncini artırmak ve bağışıklık sistemini güçlendirmek için bitkisel destek tavsiye ediyoruz. Soğuk algınlığı, boğaz ağrısı, grip, bronşit, nefes darlığı gibi hastalıklara ıhlamur, karanfil, keçi boynuzu tozu, ada çayı, tarçın, havlıcan, zencefil, kekik, dut pekmezli zencefil, nane gibi şifalı bitkilerden olan karışımlar veriyoruz Bu karışımlar, hastalığın kısa sürede geçmesini sağlayarak, vücudun direncini artırıyor” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Sinop haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Sinop ilinden Ihlamur Satışı Arttı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Ekim 2015 tarihinde saat 10 26’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Ihlamur Satışı Arttı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı