Gündem Haberleri

  İHL öğrencisine otogarda tombalacı tuzağı

  Abdullah YANGIN/ADANA, (DHA)
  17.10.2008 - 12:29 | Son Güncelleme:

  ADANA Anadolu İmam Hatip Lisesi (İHL) öğrencisi 17 yaşındaki R.Ç., kendisine tombala oynatan kişilerce dolandırıldı.

  Nevşehir’den Adana’ya nakille gelen liseli R.Ç., Adana Otogarı’nda 200 YTL değerindeki cep telefonu ve 60 YTL’sini dolandırıcılara kaptırınca polise başvurdu. Çocuk şubeye götürülerek ifadesine başvurulan R.Ç., daha sonra Adana Emniyet Müdürlüğü’ne götürülüp, suçlulara ait fotoğraf albümünde yankesicilik ve dolandırıcılıktan sabıkalı olanları inceledi. R.Ç., fotoğraflardan zanlıları teşhis edemedi. Kendisini dolandıranların bir an önce yakalanmasını isteyen R.Ç., başına geleni şöyle anlattı:

  “Otogarda bankta oturuyordum. Yanıma gelen iyi giyimli 30- 35 yaşlarındaki biri, nereye gideceğimi sorup, yardım teklif etti. İmam Hatip Lisesi’ne gideceğimi söyledim. Durak gösterecekti. Birlikte yürürken, tombalacıdan tombala çekti. 2 sigara kazandı. Birini bana verdi, istemedim. Otogar dışında bana ne kadar param olduğumu sordu. Sonra, aynı tombalacıya götürdü, ‘sen de çek’ dedi. Ben ‘kazanılmaz’ desem de ısrar etti, bana 60 YTL ve cep telefonum karşılığında tombala çektirdi. Kaybedince paramı istedim. Bana, ‘git çabuk buradan, seni keserim’ deyince korkup, yanlarından ayrıldım. Beni tatlı diliyle kandırdı.”

  R.Ç.’nin başarılı bir öğrenci olduğunu, dolandırıcıların onun saflığından istifade ettiğini belirten okul yetkilileri ise, otogarda bu tip olaylara karşı daha ciddi tedbirler alınmasını istedi. Otogar esnafı ve yurttaşlar da, “Suçlular bulunmalı. Otogar Adana’nın vitrini konumundadır” dedi.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı