KONYA HABERLERİ

İHH Konya Şubesi’nden MÜSİAD’a Ziyaret

IHA
12.09.2015 - 13:46Son Güncelleme :

İHH KONYA ŞUBE BAŞKANI DR. HASAN HÜSEYİN UYSAL VE YÖNETİM KURULU ÜYELERİ MÜSİAD KONYA ŞUBE BAŞKANI DR. LÜTFİ ŞİMŞEK VE YÖNETİM KURULU ÜYELERİNİ ZİYARET ETTİ.

IHA

İHH Konya Şube Başkanı Dr. Hasan Hüseyin Uysal ve yönetim kurulu üyeleri MÜSİAD Konya Şube Başkanı Dr. Lütfi Şimşek ve yönetim kurulu üyelerini ziyaret etti.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren MÜSİAD Konya Şube Başkanı Dr. Lütfi Şimşek, “MÜSİAD Konya Şubesi olarak İHH’nın gerek ülkemizde, gerekse de uluslararası alanda insani yardım noktasında yapmış olduğu çalışmaları yakından takip ediyor ve takdirle karşılıyoruz. Yardıma muhtaç durumda olan din kardeşlerimize yardım etmek Müslümanlar olarak dinimizin bir gereğidir. Bu noktada gerçek manada ihtiyaç sahibi kardeşlerimizin belirlenmesi ve yardımların ulaştırılması da son derece önemlidir. İHH tam da bu noktada büyük bir sorumluluk örneği göstererek sadece ülkemizde değil dünyanın değişik ülkelerinde bulunan Müslüman kardeşlerimize yardımların ulaştırılmasında bir köprü vazifesi görüyor. Şube olarak bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da çalışmalarınızda yanınızda olacağımızı ifade etmek istiyoruz” şeklinde konuştu.
İHH Konya Şube Başkanı Dr. Hasan Hüseyin Uysal da, “İHH olarak yapmış oluğumuz tüm çalışmalarımızı ümmet bilinciyle yapmaya gayret gösteriyoruz. Bize emanet edilen yardımları dünyanın neresinde olursa olsun tüm Müslüman kardeşlerimize ayırt etmeden ulaştırmaya özen gösteriyoruz. Dünya üzerinde yaşayan din kardeşlerimizin tümüne ulaşmak aynı zamanda ümmet bilincinin yerleşmesine de katkı sağlayacaktır. Bizim için Vietnam’daki bir Müslümanla Gazze’deki Müslüman aynı duyguları ifade ediyor. Dünyanın neresine gidersek gidelim ülkemiz orada yaşayan Müslümanlar için bir umut olarak görülüyor. Bu durumun devam ettirilmesi için de hepimize büyük sorumluluklar düşmektedir. İHH olarak yaklaşan Kurban Bayramı için düzenlediğimiz bağış kampanyamız ile bu bayramda da bütün din kardeşlerimize aynı anda bayram yaptırmayı amaçlıyoruz. Bu konuda desteğini her zaman yanımızda hissettiğimiz MÜSİAD’ın ve üyelerinin her kurban olduğu gibi bu kurbanda da desteklerini esirgemeyeceğine inanıyoruz” ifadelerini kullandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Konya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Konya ilinden İHH Konya Şubesi’nden MÜSİAD’a Ziyaret hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 12 Eylül 2015 tarihinde saat 13 46’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İHH Konya Şubesi’nden MÜSİAD’a Ziyaret haberi güncellenecektir.

  KONYA NAMAZ VAKİTLERİ
  19 Kasım 2017, Pazar
  • İmsak
   05:47
  • Guneş
   07:28
  • Öğle
   12:46
  • İkindi
   15:27
  • Akşam
   17:44
  • Yatsı
   19:13
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı