KAYSERİ HABERLERİ

İHH Genel Başkanı Yıldırım, Kayseri'de:

AA / Sercan Küçükşahin
06.12.2014 - 22:27Son Güncelleme :

- "İsrailli bakan orada bağırıyor, burada birileri harekete geçiyor. Başka paraleller de var. Uluslararası mahkemeye bilgi göndermeyen truva atları da var halen. Onlar da tespit edilecek inşallah. Onların o eski paralelle ilgisi yok. Türkiye'nin içerisinde başka paraleller de var. Her şeyi bir yere yüklemeyin. Bu sözüme dikkat edin. Başka paraleller de var" - "Türkiye'de İsrail ile normalleşme söz konusu olamaz. Bunu herkes aklına koysun. Kur'an-ı Kerim'i yere atıp Mescid-i Aksa'yı yıkma kararı verdikleri günden itibaren artık İsrail ile Türkiye'nin hiçbir şekilde normalleşmesi mümkün değil. Biz bunu söylüyoruz. Halk olarak da sizden destek bekliyoruz" - "Filistin'e tekrar çıkarma yapmak için çalışıyoruz. Avrupa'nın bütün solcuları bu konuda bize destek veriyor. Türkiye'deki solculara da bunu hatırlatıyorum. Avrupa'daki solcuların bir kısmı kadar olun. Filistin meselesi sizin de meseleniz."

AA / Sercan Küçükşahin

KAYSERİ (AA) - İHH İnsani Yardım Vakfı Başkanı Bülent Yıldırım "İsrailli bakan orada bağırıyor, burada birileri harekete geçiyor. Başka paraleller de var. Uluslararası mahkemeye bilgi göndermeyen truva atları da var halen. Onlar da tespit edilecek inşallah. Onların o eski paralelle ilgisi yok. Türkiye'nin içerisinde başka paraleller de var. Her şeyi bir yere yüklemeyin. Bu sözüme dikkat edin. Başka paraleller de var" dedi.

İlim Yayma Cemiyeti Kayseri Şubesi tarafından Kültepe Kültür Merkezi'inde düzenlenen "Adanmış Gençlik ve Şehit Furkan Doğan" konulu programda konuşan Yıldırım, Türkiye ile İsrail ilişkilerini dair önemli tespitlerde bulundu.

İsrail'in Mavi Marmara davası ile eskinden beri arka bahçesi olarak gördüğü Türkiye'yi kaybettiğini belirten Yıldırım, "İsrail Türkiye'yi kaybetmek istemiyordu. Türkiye'yi kendi arka bahçesi ve kendi çalışma alanı olarak gördü. Ama Mavi Marmara ve diğer çalışmalarla birlikte Türkiye'yi kaybettiğini fark etti. Burada yapacağımız kalabalık toplantılar ile biz İsrail'e verilmek istenen mesajı çok net bir şekilde gönderiyoruz. Biz Filistin halkının yanındayız" diye konuştu.

Filistin'e yeniden bir yardım kampanyası düzenlediklerini vurgulayan Yıldırım, şunları kaydetti:

"Avrupa'da şu anda arkadaşlarımız çalışıyor. Yunanistan'da Avrupa Koalisyonu toplandı. Bunların içinde Hristiyanlar var, Yahudiler var, Putperestler var. Ama vicdanları insanlık için atan insanlar. Tekrar Filistin için ne yapabiliriz konusunda düşünüyorlar. Şu anda bu görüşmeler yapılıyor. Gazze'yi tamamen abluka altına aldılar, yaktılar, yıktılar. Mısır ile el ele verip Müslümanlara eziyet ediyorlar. Filistin'e tekrar çıkarma yapmak için çalışıyoruz. Avrupa'nın bütün solcuları bu konuda bize destek veriyor. Türkiye'deki solculara da bunu hatırlatıyorum. Avrupa'daki solcuların bir kısmı kadar olun. Filistin meselesi sizin de meseleniz."

9 Ekim'de Mavi Marmara davasının duruşması olduğunu hatırlatan Yıldırım, "İsrail'i biz abluka altına altık. Uluslararası Ceza Mahkemesi'ni kazandık. Bu mahkemede dünya tarihinde bir ilk yaşandı. Mahkeme burada bir savaş suçu işlendiğini hükmetti. Bu karar İsrail tarihinde ilk defa oldu. Rahmetli Furkan'ı ve diğer 9 şehidimizi kasten öldürdüklerini kabul ettiler" diye konuştu.

Uluslararası Ceza Mahkemesi'nin Türkiye'den istediği bazı belgelerin mahkemeye gönderilmediğini kaydeden Yıldırım, şu ifadeleri kullandı:

"Sayın Cumhurbaşkanı ve Başbakan'a rağmen görevli bazı bürokratlar mahkemenin Türkiye'den istediği bazı belgeleri göndermediler. Bunların başında da Feridun Sinirlioğlu bulunuyor. Kendisine de bunu soracağız. 'Bu belgeleri sen mi göndermedin yoksa başkası mı' diye. Sayın Cumhurbaşkanı ve Başbakan'ın takipçisi olduğu bir davada, kendisini halktan, Cumhurbaşkanı'ndan, Başbakandan ve adaletten üstün gören bu bürokratlar kim ? Bu bilgi ve belgeleri neden göndermediler ? Bunun sebebi çok önemli. Savcı oraya yazmış. Türkiye bu bilgi ve belgeleri göndermedi. Bu yüzden işin yoğunluğu oluşmadığı için bizim alanımıza girmiyor. İsrail'i ilk defa avucumuzun içine almışız. Ama siz belgeleri göndermiyorsunuz. İnşallah bunları hepsi deşifre olacak. İçeride başka truva atları var mı. Mavi Marmara siyonistlerin deşifre olma alanıdır. Türkiye bir bütün olarak İsrail'e bir dik duruş sergiledi. Bu iş de görevli olan bürokratlar, diplomatlar ve siyasetçiler de dik duruşu devam ettirmeleri gerekiyordu.. Mahkeme belgeler gelirse yeniden yargılarız diyor."

Mavi Marmara davalarının takipçisi olacaklarının altını çizen Yıldırım, "Türkiye'de İsrail ile normalleşme söz konusu olamaz. Bunu herkes aklına koysun. Kur'an-ı Kerim'i yere atıp Mescid-i Aksa'yı yıkma kararı verdikleri günden itibaren artık İsrail ile Türkiye'nin hiçbir şekilde normalleşmesi mümkün değil. Biz bunu söylüyoruz. Halk olarak da sizden destek bekliyoruz" dedi.

İsrail Dışişleri Bakanı'nın "İHH İsrail için büyük bir tehdit" sözlerini hatırlatan Yıldırım, "Bakan bu sözleri söyledikten 2 gün sonra Kilis depomuza baskın oldu. İsrailli bakan orada bağırıyor, burada birileri harekete geçiyor. Başka paraleller de var. Uluslararası mahkemeye bilgi göndermeyen truva atları da var halen. Onlar da tespit edilecek inşallah. Onların o eski paralelle ilgisi yok. Türkiye'nin içerisinde başka paraleller de var. Her şeyi bir yere yüklemeyin. Bu sözüme dikkat edin. Başka paraleller de var" ifadelerini kullandı.

Yıldırım son olarak Adem Özköse ve arkadaşlarının Diyarbakır'da öldürülen Yasin Börü için de bir yetimhane yaptıracaklarını söyledi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Kayseri haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Kayseri haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde İHH Genel Başkanı Yıldırım, Kayseri'de: haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

KAYSERİ NAMAZ VAKİTLERİ

15 Aralık 2017, Cuma
 • İmsak
  05:57
 • Guneş
  07:42
 • Öğle
  12:44
 • İkindi
  15:11
 • Akşam
  17:25
 • Yatsı
  18:59
Sayfa Başı