KİLİS HABERLERİ

İHH’dan Suriyeli Çocuklara Okul Çantası

IHA
29.10.2015 - 11:17Son Güncelleme :

İHH TARAFINDAN KİLİS'TE SURİYELİ ÖĞRENCİLERE ÇANTA DAĞITTI

IHA

Yeni Eğitim ve Öğretim yılının başlaması ile birlikte İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından Suriyeli çocuklara okul çantası dağıtıldı.
İhtiyaç sahiplerinin gıda ve barınma ihtiyaçlarını karşılayan İHH İnsani Yardım Vakfı, eğitim alanında da yardımlarını sürdürüyor. Vakıf üyeleri tarafından Kilis’te bulunan geçici eğitim merkezi El Ensari okulunda eğitim gören 150 çocuk için okul çantası dağıtılarak, Suriyeli çocukların eğitimlerini destek verildi. İHH İnsani Yardım Vakfı Suriye Çalışmaları Koordinasyon Merkezi Eğitim Birimi Sorumlusu Ömer Karakuş, 15 bin çanta daha dağıtacaklarını dile getirdi. Suriye içerisinde Halep kırsalında kurulan İHH kamplarında ve Telrifat, Hayyan, Anadan, Azaz gibi kentlerde bulunan okullarda okuyan çocuklar için içerisinde kırtasiye malzemesi olan bu 15 bin çantayı dağıtacaklarını sözlerine ekledi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kilis haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kilis ilinden İHH’dan Suriyeli Çocuklara Okul Çantası hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Ekim 2015 tarihinde saat 11 17’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İHH’dan Suriyeli Çocuklara Okul Çantası haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı