MANİSA HABERLERİ

İHH’dan Manisa Halkına Çağrı

IHA
28.10.2015 - 16:01Son Güncelleme :

İNSANİ YARDIM VAKFI (İHH) MANİSA ŞUBESİ, SURİYE’DEKİ İHTİYAÇ SAHİPLERİNE ACİL UN’A İHTİYAÇ VAR SLOGANIYLA İNSANI YARDIM KAMPANYASI BAŞLATTI.

IHA

İnsani Yardım Vakfı (İHH) Manisa şubesi, Suriye’deki ihtiyaç sahiplerine Acil Un’a İhtiyaç Var sloganıyla insanı yardım kampanyası başlattı.
İnsani Yardım Vakfı (İHH) Manisa şubesi Suriye’deki ihtiyaç sahipleri için başlattığı Acil Un’a İhtiyaç Var kampanyasıyla ilgili bilgi vermek için Manisa İHH binasında basın açıklaması düzenledi. Açıklamaya İnsani Yardım Vakfı (İHH) Manisa Şube Başkanı Necmettin Okumuş, Memur-Sen Manisa İl Temsilcisi ve Eğitim Bir-Sen Manisa Şube Başkanı Mehmet Emin Sofuoğlu ve üyeler katıldı. Konuyla ilgili açıklama yapan İnsani Yardım Vakfı (İHH) Manisa Şube Başkanı Necmettin Okumuş, "Suriye’de Mart 2011 tarihinde başlayan ve dört yıldır devam eden iç çatışma sonucunda yaklaşık 250 bin kişi hayatını kaybetti. 6 buçuk milyon insan kendi ülkesinde mülteci konumuna düşerken 4 milyon kişi ülkesini terk etmek zorunda kaldı. İç savaş sebebiyle çatışmalardan kaçarak sınır bölgelerine sığınan mülteciler ve Suriye halkının yardıma ihtiyaçları her geçen gün artıyor. Suriye’de korunmaya ihtiyacı olan insan sayısı 13 buçuk milyona ulaştı. Son 10 ayda bu rakam 1,2 milyon arttı. Yardıma ihtiyacı olanlardan 6 milyon’u çocuklardan oluşuyor. Bunun yanında son iki günde Türkiye’ye 100 bin’e yakın mülteci girişi oldu" dedi. Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde fırınlardan ve bölgedeki sivil toplum kuruluşlarından da yardım aldıklarını belirten Okumuş, "Suriye’de süren saldırılar yüzünden İHH İnsanı Yardım Vakfı tarafından kurulan fırınlarda un stokları bitmek üzere. Ekmek parasının Türk lirasıyla 17 liraya çıktığı Suriye’de ‘Acil Un’a İhtiyaç Var’. Toplam 2 buçuk milyona yakın mülteci var. Bizim İHH olarak orada 16 kampımız var. Bu kamplarda 50 bin kişilik yiyecek, giyecek, barınma ve bakım ihtiyaçları gideriliyor. 10 tane mobil fırınlar da dahil olmak üzere fırınlarımız var. Bu fırınlarda günde toplam 2 milyon ekmek üretilmektedir. Lojistik merkezlerimiz ve depolarımız bulunmakta. Suriye içinde de desteklediğimiz fırınlar bulunmakta ve bunların içindeki un stokları şuanda bitmek üzere. İHH olarak Suriye halkının bu dramına sessiz kalmadık kalmayacağız” diye konuştu.
Manisa’daki sivil toplum kuruluşlarından destek isteyen Okumuş son olarak şunları söyledi: "Suriye’deki halkın yaralarına merhem olmak için il genelinde ve diğer il ve ilçelerimizde ‘Acil Un’a İhtiyaç Var’ sloganıyla Suriye’deki ihtiyaç sahiplerine insanı yardım kampanyası başlattık. Tüm duyarlı Manisa halkını kampanyaya destek olmaya davet ediyoruz."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Manisa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Manisa ilinden İHH’dan Manisa Halkına Çağrı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Ekim 2015 tarihinde saat 16 01’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İHH’dan Manisa Halkına Çağrı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı