KONYA HABERLERİ

İHH Beyşehir Temsilciliğine İsmail Efe Getirildi

IHA
01.07.2015 - 09:57Son Güncelleme :

İHH BEYŞEHİR İLÇESİ TEMSİLCİLİĞİNE TARİHİ EŞREFOĞLU CAMİSİ İMAM HATİBİ İSMAİL EFE ATANDI.

IHA

İnsani Yardım Derneği (İHH) Konya’nın Beyşehir İlçesi Temsilciliğine tarihi Eşrefoğlu Camisi imam hatibi İsmail Efe atandı.
İsmail Efe yaptığı açıklamada, İHH’nın Türkiye genelinde birkaç ilde şubesi varken, yeniden yapılanma çerçevesinde ülke genelinde illerde şube, ilçelerde temsilcilikler açılmaya başlandığını söyledi. Bu kapsamda, Beyşehir’de de İlçe Temsilciliğinin açılarak bu görevin kendisine tevdi edildiğini belirten Efe, yönetim kurulunun ise Halil Yavşil, Haydar Sürücü, Mesut Can, Mevlüt Bakır, Talip Akbulut, Abdullah Yaman, Muammer Kalaycı ve Mehmet Adıgüzel gibi isimlerden oluştuğunu söyledi.
Beyşehir’de temsilcilik olarak Ramazan ayı münasebetiyle gerçek ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaşmaya başladıklarını da aktaran Efe, bu kapsamda 50 gıda kolisi yardımında bulunduklarını söyledi. Ramazan ayı dolayısıyla yörede yaşayan vatandaşların zekat ve fitrelerini makbuz karşılığında temsilcilik olarak kabul ettiklerini vurgulayan Efe, “Burada zekatlarını veren kardeşlerimiz göndermek istediği yerleri belirtirlerse, Suriye, Mynmar, Afrika, Filistin, yurt içi gibi bu şekilde arzu edilen yerlere ulaştırabiliyoruz. Bu vesileyle Ramazan ayının tüm Beyşehirlilere, ülkemize ve İslam alemine hayırlar getirmesini Cenab-ı Hak’tan niyaz ediyoruz” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Konya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Konya ilinden İHH Beyşehir Temsilciliğine İsmail Efe Getirildi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 01 Temmuz 2015 tarihinde saat 09 57’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İHH Beyşehir Temsilciliğine İsmail Efe Getirildi haberi güncellenecektir.

KONYA NAMAZ VAKİTLERİ

12 Aralık 2017, Salı
 • İmsak
  06:06
 • Guneş
  07:49
 • Öğle
  12:54
 • İkindi
  15:24
 • Akşam
  17:39
 • Yatsı
  19:11
Sayfa Başı