MANİSA HABERLERİ

İHH arama kurtarma ekibi göreve hazır

DHA
26.03.2016 - 12:03Son Güncelleme :
DHA

MANİSA'da İnsan Hak ve Hürriyetleri ve İnsani Yardım Vakfı (İHH) Şubesi bünyesinde 30 kişilik Arama Kurtarma Ekibi (İHH-MAK) kuruldu.

İHH-MAK, İl Afet ve Acil Durum Müdürü (AFAD), İl Sağlık Müdürlüğü ve TRAC'ın desteklediği 30 kişilik ekiple kuruldu. Manisa'nın en bilinçli arama kurtarma ekibi olma yolunda çalışmalarına başladıklarını belirten İHH Manisa İnsani Yardım Derneği Başkanı Necmettin Okumuş, "İnşallah bundan sonra alacağımız eğitimler ve yapacağımız çalışmalar sonunda çok güçlü ve iyi bir arama kurtarma ekibi olarak Manisa'da görev yapacağız. Şuanda tüm kurum ve kuruluşlardan ciddi anlamda destek alıyoruz. Şuanda 30 kişilik bir ekibiz fakat bunun ucunu açık bıraktık daha da artabilir" dedi.

Ersan ERDOĞAN / MANİSA, (DHA)

FOTOĞRAF

 

  

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Manisa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Manisa ilinden İHH arama kurtarma ekibi göreve hazır hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Mart 2016 tarihinde saat 12 03’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İHH arama kurtarma ekibi göreve hazır haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı