Gündem Haberleri

GÜNDEM

  İHD, internet kafeye bombalı saldırıyı kınadı

  ANKA
  10 Şubat 2006 - 13:19Son Güncelleme : 10 Şubat 2006 - 13:20

  İnsan Hakları Derneği, dün İstanbul Bayrampaşa’da bir internet kafeye bomba konularak 1 kişinin ölümü ve 15 kişinin de yaralanmasına yol açan saldırıyı kınadığını bildirdi.

  İHD’den yapılan açıklamada, dün İstanbul Bayrampaşa’da bir internet kafeye bomba konulmasının ardından Zafer Işık’ın hayatını kaybetmesi ve 15 kişinin yaralanmasından "son derece üzüntü" duyulduğu belirtilerek, "İnternet kafeye yapılan saldırıyı kınıyoruz" denildi. Konuya ilişkin İHD açıklaması şöyle:

  "ŞİDDET KÜLTÜRÜNDEN KAYGI DUYUYORUZ"

  "İnsan hakları savunucuları olarak, özellikle çatışmalı ortama yeniden geri dönülmesinin ardından artış gösteren şiddet kültürü ile başta yaşam hakkı olmak üzere bir çok hak alanının ihlal edilmesinden duyduğumuz kaygıyı sürekli olarak ifade etmekteyiz. Gerçekleşen bombalama olayının son olmasını, toplumumuzda barış, kardeşlik ve hoşgörü ortamının tesis edilerek başta son derece kutsal ve dokunulmaz olan yaşam hakkı olmak üzere tüm hak ve özgürlüklerin güvence altına alınmasını talep ediyoruz. İnsan hakları savunucuları olarak, kimden ve nereden gelirse gelsin şiddet araçlarına karşı olduğumuzu bu vesileyle bir kez daha tekrar ediyoruz."
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı