İHD Banu’nun gücünü görecek

İnsan Hakları Derneği’nin şiddet yaşanıyor diyerek suç duyurusunda bulunduğu evde Banu Alkan ve Murat Taşdemir’le bayram yemeği yedik. Alkan sadece İHD’yi eleştirmedi.

Hürriyet Haber
12.01.2006 - 01:35

Banu Alkan, uzatmalı sevgilisi Murat Taşdemir’le üç haftadır dört duvar arasında yaşıyor, sürekli kameraların takip ettiği bir hayat sürüyor. Çift tekrar birlikte olup olamayacaklarını herkesin gözü önünde sınıyorlar. Şiddete maruz kaldığı gerekçesiyle İnsan Hakları Derneği’nin bile suç duyurusunda bulunduğu eve bayram ziyaretine gittim. Alkan, "Hem Murat hem de İHD kadının gücünü görecek" dedi.

Ünlüler Çiftliği’ne sadece iki eşofmanla gitmişsiniz ve hep onları giymişsiniz. Burada parasını yapımcı verdiği için mi bu kadar çok elbise var?..

İlk defa itiraf ediyorum, oraya 31 tane pembe ve mavi eşofman götürdüm. Sürekli değiştirmeme rağmen aynı zannediliyordu. Yaptığım anlaşma öyleydi... Burada ise para almıyorum, yapımcılar giysi ve makyaj malzemelerimin parasını karşılıyorlar...

- Ama yapımcılar keşke para verseydik diyor, böyle daha pahalıya patlamış onlara...

BA-
Benim para almam için 10 bin dolar vermeleri gerekiyor.

- Siz dışarıdaki hayatınızda da böyle kavga-dövüş mü yaşıyordunuz?

BA-
Bana dünyanın en büyük aşkını yaşatan adam gitmiş, yerinde başka biri var. Burada 3 haftadır inanılmaz kötü, kadınlığımı hissettiremiyor bana. Ben ilk defa ona yaklaşamıyorum. Yılbaşından beri gözleri değişti. Oysa ben ona sadece sarılmak istiyorum, sarılıp uyumak istiyorum, bir de dudaklarından öpmek... Ama o başka biriyle evlendi, kirlendiği için benim çok fazla gönlümü alması gerekiyor.

MT-Ben Banu’dan özür dilemek, kendimi affettirmek için gelmedim. Ben buraya sadece kendimi ifade edebilmek için geldim. Neden Banu’yla olmadığını gösterebilmek için buradayım. Evliliği yürütemiyorum. Genel anlamda Banu’nun çok etkisi var bunda...

BA- Gelinliğimi elimde bırakıp, gitti başka bir kadınla evlendi. Zaten bizim burada olma sebebimiz bir ay boyunca yeniden birlikte olup olamayacağımızı denemek.

MT- Nerdeymiş o gelinlik? Hep aynı laf, getir de görelim şu meşhur gelinliği...

HİÇ DAYAK YEMEDİM/images/100/0x0/55ea6a43f018fbb8f87e672f

- Bu programdan sonra çıkar belki gelinlik... Bu sefer evlenirsiniz belki?

MT- Evliliği yeniden göze alabilir miyim bilmiyorum. Buradan çıktıktan sonra birlikte yaşayabiliriz ama evlenmeyiz.

BA- 1 Nisan 1961 doğumluyum. Bugüne kadar benim yaptığım hiçbir şey oyun değil. Onu o kadar çok seviyorum ki bir saniye onsuz duramıyorum. Hayatta sadece Murat Taşdemir’i öpebilirim.

- Ama İnsan Hakları Derneği de öyle demiyor. Size kötü davranıldığı için suç duyurusunda bulundu dernek...

- Öyle fiziksel bir şiddet hiç olmadı bu evde... Herkes kendi işine baksın, İHD abartıyor. Kim görmüş beni saçımdan tutup, kafamı duvara vurduğunu...

- Hiç mi dayak yemediniz Murat Taşdemir’den?..

BA- Ben hiçbir zaman Murat’tan dayak yemedim. Çok çıldırttığım anlar olmuştur ama eli hep havada kalırdı, ne burada ne de dışarıda bir kere bile vurmadı. Benim Murat’ın sözlerine karşı sessiz kalmış olmamı İHD yanlış anlamış olabilir. Ama hem Murat hem de İHD bundan sonra kadının gücünü görecekler. Kadının zekasını, kadının beynini anlayacaklar. Programda bundan sonraki Banu Alkan çok farklı olacak.

- Siz de Murat Taşdemir’e mi hakaret etmeye başlayacaksınız?

BA- Bundan sonra yine saygımda kusur etmem ama artık kadının gücünü görecek. Dünyanın en güzel kadınıyım, kendini yetiştirmiş bir kadınım ama o benim 4 kilo fazlalığımı 115 kilo yaptı.

MT- Fazlalık 4 kilo mu?.. Programa girdiğimizden beri sürekli yemek yiyor. Bir kere koşu bandının üzerine çıkaramadım. Gel dedim birlikte koşalım, yok olmadı. Ben karşımda güzel bir kadın görmek istiyorum, bunları söylemek hakaret değil.

MURAT BANA HAKARET EDİYOR/images/100/0x0/55ea6a43f018fbb8f87e6731

- Bunları başbaşayken söyleseniz. Bırakın kameraları bir masada bile sevgilinize "İğrenç göbeğin var" derseniz cinayet çıkar...

MT- Denemedim mi zannediyorsun. Kilodan hoşlanmıyorum. Zayıflaması için her türlü yolu denedim. Şimdi de bunu deniyorum, Banu Alkan’ın fazlalıklarını herkesin önünde söylüyorum, belki bu onu yola getirir. Belki bu yolla zayıflamak zorunda kalır.

BA- Murat bana hakaret ediyor işte... Aynı evde yaşadığınız biriyle aranızda mutlaka tartışmalar olur. Her kadın evinde bunu yaşar. Karşısında incecik bir kadın görmek istiyor. Bu konuda haklı, ancak bundan sonra kadınlık gururumu kurtarmak istiyorum.

- Neden buraya girmeyi kabul ettiniz?... Üstelik Ünlüler Çiftliği deneyiminin üzerine...

BA- Ünlüler Çiftliği, Tema Vakfı yararınaydı ve hayır diyemezdim. Zeynep Özal bile ikna edildiğine göre iyi program diye düşündüm. Bu ise farklı bir program. Dünyadaki bütün starların özel hayatı merak edilir. Bu programı ikimize aynı anda sundular, birlikte kabul ettik. Bu bir televizyon şovu da olabilirdi. Para almış da olabilirdik. Mesela şimdi Afrodit Şovu yapacağım, bu proje nedeniyle bekletiyorum. Gururum incindiği için buradayım.

MT- Ben dışarıda birlikte yaşasaydım, kendimi ifade etme şansı bulamazdım. Ben kendimi anlatmak için buradayım. "Hakaret ediyor" dediğin şeyleri söylemeyeceksem neden girdim buraya. İyilikle yaptım olmadı, ben de şimdi tersini yapıyorum. Ben yine onun eksik gördüğüm taraflarını söyleyeceğim. Benim burada bir ay kapalı kalmam işlerimi etkilemez çünkü kendi işim. Kardeşim ve babam otelimin başında.

- Belki Banu Alkan’la birlikte olarak kendinize avantaj sağlamak istiyorsunuz...

MT-
Televizyonla ilgili bir iş yapmak istersem evet Banu Alkan’ın yanında bulunmanın bana getirileri olabilir. Ama ben Banu’dan önce de televizyon piyasasının içerisindeydim. İstanbul’a zıplama yapabilirdim. Ben Banu Alkan’la birlikte olmaya başladıktan sonra televizyonculuğu bıraktım.

AKIL HAMURUNDA VAR

- BBG evinde...

BA- BBG eviyle burayı kıyaslama ama...

- Biliyorum ama...

BA-
Hiç ilgisi yok bizim yaşadıklarımızın BBG eviyle.

MT- Hep böyledir işte, insanı konuşturmaz. Karşısındakinin ne dediğini dinlemez, kendi bildiğini söyler böyle...

- BBG evinde dört duvar arasında uzun süre kalmanın yarışmacıların psikolojilerini bozduğu söylenmişti. Siz de sonuçta dört duvara arasında yaşıyorsunuz...


MT- Biz dışarıdaki hayatımızda da böyle kavga ediyorduk. Hiçbir konuda anlaşamıyorduk. Günde 25 kere aranır mı bir insan. Beni günde 25 kere arıyordu cep telefonumdan... Neredesin sorusu artık beni daraltıyordu.

BA- Biz hiçbir zaman gönülden ayrılmadık. Ama bu eve girdikten sonra değişti kendisi. Benim yanımdaki adam gitti, bambaşka biri geldi.

- Ben bir numarayım diyorsunuz. Ya diğerleri ne olacak? Mesela Hülya Avşar?..

BA- Hülya Avşar sadece çok para kazandığı için akıllı. Ekonomik özgürlüğü var olabilir. Ama starlığı ve birinciliği Hülya Avşar’a kaptırmayız. Nicole Kidman 5 yıl film çekmezse bile stardır. Gülben, Hülya, Petek... Angarya işlerle uğraşarak star olunmaz. Küçükler büyüklere sataşarak prim yapmaya çalışıyorlar. İçlerinde Hülya bana biraz daha yakın.

MT- 46 yaşındayım, 1976’dan biri bu mesleğin içerisindeyim ve Banu gördüğüm ender akıllı kadınlardan beri. Akıllılık sadece iki kitap okuyup, entellektüel gibi gezmek değildir bence. Banu’nun hamurunda var.

10 yıllık ilişkide unutulmaz bir anı

Bir gün Murat Taşdemir işten eve dönerken tam Boğaz Köprüsü’nün üzerinde Banu Alkan arar.

- Neredesin?

- Arkadaşımın yanına gidiyorum...

Alkan, Taşdemir’in yanında bir kadın olduğundan şüphelenir;

- Bana bebeğim desene...

- Yoldayım, Bahçelievler’e gidiyorum...

- Bana sevgilim desene...

- Neden durup dururken şimdi böyle bir şey diyorum?

- Seni seviyorum de...

- Neden diyorum Allah aşkına?

Bu diyalog uzar gider...

O sırada Murat Taşdemir, Üsküdar sapağına girer, oradan Çengelköy’e ’yalıya’ gelir.

’Dersin, demezsin’ kavgası sürerken arabayı park eder, zile basar.

Alkan hálá telefonda kavga ettiği ve Bahçelievler’e gittiğini sandığı Murat Taşdemir’i karşısında görünce şaşırır ve hiçbir şey olmamış gibi boynuna atlar: - Bebeğiiiim... Bana sevgilim desene...

"Seni Kaya gibi rezil etmedim" dedi inandım

25 Haziran 2005’te bir kulüpte dudak dudağa çekilmiş fotoğraflarımız vardı, bana evlenme teklifinde bulundu. Ben hayatımı Murat’a endeksledim, ona bağladım. 10 sene saçımı süpürge ettim. Ama bir gece başka bir kadının sesini duydum, onunla birlikte olduğunu öğrendim. "Evlenmiyorum seninle o zaman" dedim. "Ben seni aldatmadım. Seni Kaya Çilingiroğlu gibi rezil etmedim. Dört duvar arasında bir şey yaptım, geldi geçti" dedi. Ama aynı kişiyle gitti bir ay sonra evlendi. Şimdi Murat’ın eşi beni bağlamaz.

Banu Alkan bir numara değil

Banu’nun abartılarını sevmiyorum. Mesela hep "Yalıya gidiyorum" der, "Eve gidiyorum" desene! "Türkiye’de rakibim yok" diyor. O bunları söylediği zamam antipatik oluyor. Böyle biriyle kimse çalışmak istemez. "Beni Serpil Çakmaklı, Ahu Tuğba ile aynı kategoriye koyma" diyor. Haklı olabilir bu konuda. Ama Banu Alkan da bir numara değil. İş olarak bunu Hülya Avşar, Gülben Ergen söyleyebilir. Banu Alkan’ın bir marka olduğu doğrudur ama iş anlamında değil.

Henüz kitap okumadılar

Banu Alkan ve Murat Taşmedir’in kaldığı ev, daha önce pek çok BBG ve gelin-kaynana yarışmacısına ev sahipliği yapmış.

Maslak’taki bu stüdyoda Alkan ve Taşdemir sadece NTV izleyebiliyorlar ve sadece iki günlük gazete okuyabiliyorlar.

Çiftin dışarı çıkması serbest, ancak gittikleri yerlerde de peşlerinde hep kamera var.

İkili bayramda Paris’e gitti. Masraflar yapım şirketinden. Paris maceraları da yayınlanacak. Daha sonra Maldivler’e gidecekler.

Yasak ama yapım sorumluları canları sıkılmasın diye çifte iki kitap vermiş. Ancak kitapların kapağı bile açılmış değil.

O gece eve konuk olan bir diğer isim Banu Alkan’la Güneşten de Sıcak ve Sarı Güneş filmlerinde oynayan Engin Koç’tu. Yediğimiz Tai usulü yemeği de Koç hazırladı.

Yayınlanma Tarihi : 12.01.2006 - 00:00
Etiketler:


EN ÇOK OKUNANLAR

  Koç Burcu
  21 Mart - 20 Nisan

  Kişisel farkındalığınızı arttıracak, bilgi kazanmanızı sağlayacak, ama bu esnada bütçenize çok fazla zarar vermeyecek şeyler planlamalısınız. Tüm...Koç Burcu - Bugün

  Boğa Burcu
  21 Nisan - 20 Mayıs

  Başarınızı diğerleriyle de kutlayabilirsiniz. Bilgi toplamalı, bilgilerin gerçekliğinden emin olmalı ve başladığınız işleri bitirmelisiniz. Fark yaratmak istiyorsanız,...Boğa Burcu - Bugün

  İkizler Burcu
  21 Mayıs - 20 Haziran

  Evinizde ve özel ilişkilerinizde yapacağınız değişiklikler duygusal anlamda istikararı sağlayabilir. İş birliğine açık olmanız durumunda, evinizi veya yaşadığınız yeri...İkizler Burcu - Bugün

  Yengeç Burcu
  21 Haziran - 22 Temmuz

  Önemli detayları atlamadığınızdan emin olun. İstediğinizi açık açık ortaya koymak işe yarar çözümler üretmenizde size yardım edebilir....Yengeç Burcu - Bugün

  Aslan Burcu
  23 Temmuz - 23 Ağustos

  Duygusal anlamda motive bir gündesiniz. Yanlış nedenlere dayalı değişiklikler yapmak doğru olmayabilir. Olayları doğru değerlendirmeli, daha alçak...Aslan Burcu - Bugün

  Başak Burcu
  24 Ağustos - 23 Eylül

  Sahip olduğunuzdan daha fazla paranız varmış hissine kapılmayın ve aşırı harcamalardan kaçının. Sizi motive eden kişilerle görüşebileceğiniz bir hafta...Başak Burcu - Bugün

  Terazi Burcu
  24 Eylül - 23 Ekim

  Bu hafta sonu, önemli kişisel değişiklikler yapmanız durumunda kendinizi çok iyi hissedebilirsiniz. Sizi bekleyen güzel bir gelecek varken lüzumsuz...Terazi Burcu - Bugün

  Akrep Burcu
  24 Ekim - 22 Kasım

  Dış etkilere bağlı duygusal durumlarla uğraşabileceğiniz bir hafta sonundasınız. Bazı kişilerin yapacağı son dakika değişiklikleri sizi asıl uğraşmanız gereken işlerden...Akrep Burcu - Bugün

  Yay Burcu
  23 Kasım - 21 Aralık

  Duyduğunuz her şeye inanmamalısınız. Belli anlaşmalar yapmadan ya da bazı sözler vermeden önce, kendi araştırmanızı bizzat yapmanızda fayda var. Bu hafta sonu, elinize...Yay Burcu - Bugün

  Oğlak Burcu
  22 Aralık - 20 Ocak

  Endişelerinizi dile getirerek olaylara netlik kazandırabilir ve doğru kararlar alabilirsiniz. Eviniz ve ailenizle bağlantılı konularla ilgilenirken daha sorumlu davranmalısınız....Oğlak Burcu - Bugün

  Kova Burcu
  21 Ocak - 18 Şubat

  Çok fazla bilgi paylaşımı size ters şekilde geri dönebilir ve size bazı bedeller ödetebilir. Bu hafta sonu, sevdiğiniz kişilerle ilişkilerinizi...Kova Burcu - Bugün

  Balık Burcu
  19 Şubat - 20 Mart

  Bu hafta sonu, bazı işleri ele alış veya uygulayış biçiminizi ya da bilgi edinme ev haber alma yöntemlerinizi gözden geçirebilirsiniz. Bu sayede kendinizi...Balık Burcu - Bugün