Gündem Haberleri

GÜNDEM

  İhanetin ustası

  Lütfü KARAKAŞ - Engin ÖZMEN Vahit İŞBAŞARAN - Ali Ümit ÜLKER/ DHA
  29 Eylül 2013 - 01:06Son Güncelleme : 29 Eylül 2013 - 00:38

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Lüleburgaz’da Trakya’nın dört bir yanından gelenlerin katıldığı Çiftçiye Destek Mitingi’nde Başbakan Erdoğan’a yüklendi.

  Erdoğan’ın ihanet kültüründen geldiğini iddia eden CHP Lideri, “Bunların kültüründe ihanet etmek var. İşçiyi, esnafı sattı. Kendini usta ilan etti” dedi. Kılıçdaroğlu şöyle konuştu:

  İŞÇİYİ KÖYLÜYÜ SATTI

  “Kıbrıs çıkarması sırasında ülkemizin uçaklarının benzini yoktu, Libya eski Lideri Kaddafi benzin verdi. Yetmedi jetlerin yedek parçalarını verdi. Depolarını açtı, gelin istediğini alın dedi. Sonra ne oldu bu gitti Kaddafi’den 120 bin dolar ödül aldı. Ben bu parayı şehit yakınlarına vereceğim dedi. Sorduk hangi şehit yakına verdin, tık yok. Hele dolar olunca yeşile aşıklığı var.
  Ahlak denen bir kavram var. En zor günlerinde Türkiye’yi destekleyen siyasal lideri linç ettirdi. Bavulla para götürdüler Kaddafi öldürülsün diye. Şimdi Ortadoğu’ya el atmış. Dedim ki bu diktatörün eli kanlı, dili kirli, eli temiz değil. Müslüman’a Müslüman’ı kırdırıyor. Senin ne işin var orada. Demokrasi getirecekmiş o ülkelere. Dön kendine bak, senin ülkende demokrasi var mı? Türkiye’de Erbakan’ı da arkadan hançerledi bir zamanlar. Onun için geçmişinde ihanet kültürü olanlara sakın güvenmeyin. İşçiyi, köylüyü, esnafı sattı. Kendisini de usta ilan etti. İhanet kültürünün ustasıdır. Hiçbir tereddüdüm yoktur.

  DARBE MAĞDURUYUZ

  CHP her dönem darbelerde karşı gelmiş, darbeler mallarına el koymuş, arşivi SEKA’ya yok edilmek için yollanmış, genel başkanı hapse atılmıştır. Ama geçmişe dönük bunu istismar etmemiştir. Çağdaş uygarlığa yüzü dönüktür. Ülkemizi barış içinde, huzur içinde yönetmek istiyoruz. Bütün komşularımızla barış içinde yaşayalım diyoruz.

  ÇANAKKALE’Yİ BİLMEZ

  Sen birilerinin önünde diz çökmedin mi, diz çöken adam dünyayı dizayn edebilir mi? Bunun için, CHP kültürünü bilmen, bağımsızlık nedir bilmen, Kuvay-ı Milleye nedir onu bilmen lazım. O kadar cahil ki, Mısır’daki olayla Çanakkale’yi karıştırıyor. Sen, Çanakkale’yi nerden bileceksin, öğrenmemişsin. Sen Mustafa Kemal’in yaptığı mücadeleyi biliyor musun? O Yemen’de, Trablusgarp’ta, Çanakkale’de, Anadolu’da, Kocatepe’de, Antep, İzmir’deydi. O savaş meydanlarından geldiği için, barışın ne kadar önemli olduğunu biliyordu. Ama barış istiyordu. Ecevit Kıbrıs’a çıktı. Adı neydi, Kıbrıs Barış Harekâtı. Gitti barışı sağladı. Bir kişinin burnu kanadı mı, şu ana kadar hiç kimsenin burnu kanamadı barışı sağladı. Biz buyuz. Biz CHP’yiz. Bizim için önemli olan kişilerin değil halkın çıkarıdır. Biz, ben değil hep beraberiz.

  SUCUK FABRİKASINI BATIRDI

  Sucuk fabrikasını batıran adam Başbakanlık koltuğunda oturuyor. Bir de buna usta diyorlar. Sen usta olduğunu iddia ediyorsan gel Lüleburgaz çiftçisini sana ustalığın ne olduğunu öğretsin. Esnafı, sanayiciyi, çiftçiyi batırdın, işçiyi sendikasızlaştırdın. Taşeron uygulamasını yaygınlaştırdın. Bir de sana usta diyorlar, seni çırak bile kabul etmez Lüleburgaz çiftçisi.

  TÜRKİYE’DE DİKTATÖR VAR

  Kadın kaç çocuk yapacak beyefendi biliyor. Sokağa ne zaman çıkılacak beyefendi biliyor. Hamile kadınlar sokağa çıkmasın beyefendinin asabı bozuluyor. Dolmabahçe’de oturmuş Kadıköy vapurundan gelen kadınları seyrediyor. Biz seni başbakan seçtik sen dikizci oldun. Diktatörlerin özelliği budur, halkı kandırırlar. Gerçek yüzünü dünya öğrendi. Bütün dünya şunu biliyor Türkiye Cumhuriyeti’nde bir diktatör var. O diktatör ülkeyi, TOMA’larla baskıyla, sopa ile yönetmeye çalışıyor. Baskı ile sopa ile ne
  olursa olsun TOMA ile gel plastik mermi ile biber gazı ile polisinle, ordunla gel biz özgür ve bağımsız Türkiye istiyoruz.

  KÜÇÜK ÇOCUĞA AĞLADIN MI

  Mısır’da genç bir kız öldürüldü, Başbakan Erdoğan buna çocuk gibi ağladı. Güzel ağla kardeşim. Ben soruyorum. Samsun’da 2.5 aylık çocuğumuz açlıktan öldü. Ona da ağladın mı? Ağlamadın. En son Kenya’da bir Türk kızı 8 aylık hamile El Kaide vurdu öldürdü ağladınız mı, gözyaşı döktünüz mü? Bunları iyi tanıyacaksınız. Bunların mizansenini iyi bileceksiniz. Biz yaşamını yitiren her insan için üzülür ve arkasından ağlarız. Onu siyasete malzeme yapmayız. Bunlar her şeyi malzeme yaptılar.”

  Lüleburgaz hediyesi

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, dün Lüleburgaz’da partisince düzenlenen ‘Tarım Mitingi’ne katıldı. Miting sonrasında CHP Lüleburgaz Gençlik Kolları, Kılıçdaroğlu’na üzerinde ‘Atam Lüleburgazlı gençler izinde. Hepimiz Mustafa Kemal’iz’ yazılı atkı hediye etti.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı