Ege Haberleri

  İhanet suçlaması

  Hürriyet Haber
  07.08.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  AKP’nin Bayraklı meclis üyeleri arasında sert tartışma yaşandı. Grup Sözcüsü Ali Aslan’ın CHP lehine çalışmakla suçladığı meclis üyesi İpek Özgür, “Cahil ve seviyesiz. Bu iftiranın hesabını mahkemede verecek” dedi.

  Bayraklı Belediye Meclisi’nde AKP’li üyeler gerildi. Yerel seçimde Bayraklı Belediye Başkan aday adayı olan aday gösterilmeyince meclis üyesi seçilen Grup Sözcüsü Ali Aslan ile İpek Özgür arasında tartışma çıktı. Aslan, CHP’nin önergesine destek verdiği gerekçesiyle Özgür’ün CHP lehine çalıştığını iddia etti. Meclisteki gerginliğin tansiyonu AKP Grup Toplantısı’nda fırladı. Özgür, yaşananları söyledi anlattı:

  Polemikler istemiyorum

  “Aslan’a Başbakan’ın ‘kadınsız siyaset hayatı yarım algılamaktır’ sözünü hatırlatarak, bana iftira attığını söyledim. Aslan da ‘ben kadın madın tanımam’ dedi. ‘O zaman hodri meydan. Elinden geleni ardına koyma’ dedim. Üstelik CHP lehine el kaldıran ben değil Ali Kökoğuz’du. O da yanlışlıkla el kaldırdığını söyledi. Aslan belediye başkan adaylığından beri beni rakip görüyor. Fotoğraflarımın üzerine kendisininkini yapıştırıyordu. Son derece seviyesiz ve cahil biri. Bu iftiranın hesabını mahkemede verecek. Üstelik genel seçimlerde sırasını beğenmeyip partiyi adaletsizlikle suçlayan kendisiydi. En son konuşacak kişi olduğu halde kalkmış ahkam kesiyor.”  AKP Bayraklı İlçe Başkanı İsmail Sarı, “Mecliste polemikler istemiyorum. Arkadaşlara gerekli uyarıyı yapacağım” dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı