Ege Haberleri

EGE

  İhaleler kamerada

  Mehmet Akif AVŞAR / BAYINDIR (İzmir), (DHA)
  06 Ağustos 2014 - 11:05Son Güncelleme : 06 Ağustos 2014 - 11:08

  İZMİR'in Bayındır İlçesi'nin CHP'li Belediye Başkanı Ufuk Sesli, ihalelerin şeffaf bir şekilde yürütülmesi için, kamera kaydı uygulamasını sürdürüyor.

  Çırpı ve Yeşilova mahallelerinde yer alan taşınmazlar için yapılan ihale sonuçlandı. Büyükşehir Yasası sonrası, komisyon tarafından Bayındır Belediyesi'ne devredilen Yeşilova Mahallesi'nde yer alan eski düğün salonu ve kahvehaneyi de içine alan 1047 metrekare alanı kapsayan taşınmaz, aylık 1015 TL + KDV bedel karşılığında Muhlis Altun'da kaldı. Sehmuz Yüksel ile birlikte açık artırma usulü ile ihaleye giren Altun, 3 yıl boyunca işletmenin kiracısı olacak. İhale komisyonunda yer alan yetkililer 15 iş günü içerisinde, eksikliklerin tamamlanarak sözleşmenin imzalanacağını açıkladı.
  Çırpı Mahallesi'nde bulunan belediye eski hizmet binası ihalesine iki isim katıldı. Özgür Çıplak ve Halil Nurtok, 400 TL + KDV muhammen bedel ile başlayan ihalede yarışırken, 415 TL + KDV aylık bedeli ödemeyi taahhüt eden Halil Nurtok taşınmazın yeni kiracısı oldu. Nurtok, taşınmazı 3 ay içinde ruhsatlandırarak, 3 yıl kullanım hakkına sahip olacak. Bayındır Belediye Başkanı Ufuk Sesli, "Kazanan isimleri tebrik ediyorum. Umarım hem vatandaşlarımız hem de Bayındırımız için hayırlı olur. Bayındır Belediyesi'nde yapılan ihaleler herkese açık, şeffaflık içerisinde devam ediyor. Bundan sonraki ihalelerimiz de kayıt altına alınarak sitemizde yayınlanacak" dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı