HAKKARİ HABERLERİ

İHA'lar tespit etti, uçaklar vurdu: 6 PKK'lı öldü

DHA
26.04.2017 - 11:23Son Güncelleme :
İHAlar tespit etti, uçaklar vurdu: 6 PKKlı öldü
DHA

HAKKARİ,(DHA) - HAKKARİ'nin Irak sınırındaki Çukurca İlçesi'nde bulunan Güven Dağı bölgesinde tesbit edilen 6 PKK'lı terörist, insansız hava araçlarıyla (İHA) yapılan takip sonucu, Irak topraklarında düzenlenen hava harekatıyla etkisiz hale getirildi. Savaş uçaklarıyla, operasyon sırasında 2 sığınak ve 1 mağara da kullanılmaz hale getirildi.
Hakkari ve çevresindeki kırsal alanda başlatılan operasyonlar sürdürülürken, bugün 06.30 sıralarında Güven Dağı bölgesindeki birlikler, bir grup teröristi tespit etti. İHA'larla sürdürülen takip sonucu yer ve konumları belirlenen 6 terörist, Güven Dağı güneyindeki Irak'ın Chameju bölgesine düzenlenen hava harekatıyla etkisiz hale getirildi. Yapılan hava harekatı sırasında 2 sığınak ve 1 mağaranın da kullanılmaz hale getirildiği, bölgedeki operasyonlar sürdürüldüğü belirtildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hakkari haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Hakkari ilinden İHA'lar tespit etti, uçaklar vurdu: 6 PKK'lı öldü hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Nisan 2017 tarihinde saat 11 23’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İHA'lar tespit etti, uçaklar vurdu: 6 PKK'lı öldü haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı