Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İğneyle oynatıp sakatladılar

Arjantinli futbolcunun menajerliğini de yürüten Eduardo Delgado, oğlunun sakatlığından Beşiktaş’ı sorumlu tutarken, 6 aydır parasının da ödenmediğini iddia etti.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
BEŞİKTAŞLI Matias Delgado’nun babası ve menajeri Eduardo Delgado, oğlunun geçen sezon ağrılarına karşın iğneyle oynatıldığını ve bu nedenle ağır bir sakatlık geçirdiğini öne sürdü. Radyospor’a açıklamalarda bulunan Baba Delgado, ayrıca futbolcuya 6 aydır alacaklarının ödenmediğini ve şampiyonluk priminden de yararlandırılmadığını iddia etti. Eduardo Delgado, “Buna rağmen Matias, FIFA’ya başvurmadı. Başvursaydı kazanırdı. Ama biz bu sorunu konuşarak çözmek istiyoruz” dedi.

Başkan Yıldırım Demirören ile görüşmek üzere İstanbul’a gelen Arjantinli yıldızın babası, Beşiktaş kulübü hakkında sitem dolu cümleler sarf etti. Delgado’nun kesinlikle siyah beyazlı takımdan başka bir formayı giymek istemediğini dile getiren Arjantinli, “Bunun için İstanbul’a geliyor, çünkü taraftarı çok seviyor. Geçen sezon iğneyle oynatıldı ama sesini çıkarmadı. Takıma hep en fazla katkıyı sunmak istiyordu. Bu nedenle ağır bir sakatlık geçirdi” ifadelerini kullandı.

Kimse aramadı

Ameliyattan sonra Beşiktaş yönetiminin Delgado’yu aramamasına kırıldıklarını söyleyen Eduardo Delgado, oğlunun son durumu ile ilgili “Şu anda iyi. Barcelona’da kendisini ameliyat eden doktorun verdiği program dahilinde İstanbul’da çalışmalarını sürdürecek. Şimdi fizyoterapi çalışmaları yapıyor. 3 hafta sonra koşulara başlayacak” bilgisini verdi.

Son olarak Delgado’nun oynayabileceği halde sözleşmesinin askıya alınması teklifinde bulunulmasını çok yadırgadığını da sözlerine ekleyen babası, “Yerine bir başka futbolcu alınması düşüncesinden rahatsız değil. Kim alınırsa alınsın iyileştiğinde formayı kazanacağına inanıyor. Yeni transfer takıma güç katabilir, ama onun formasını alamaz. Delgado korkmuyor, yine takımın değişmez oyuncusu olacağını düşünüyor” dedi.

Bunları da Beğenebilirsiniz