Gündem Haberleri

GÜNDEM

  İğne vurulmak orucu bozar mı? Diyanet bilgisi

  Hürriyet Haber
  25.05.2017 - 10:36 | Son Güncelleme:

  İğne vurulmak orucu bozar mı sorusu, Ramazan ayının başlamasıyla birlikte oruç tutan vatandaşlar tarafından sorgulanan konulardan birisi oldu. Ülkemizde oruç ibadetini gerçekleştirmek isteyen yalnız sağlık sorunları nedeniyle ilaç tedavisi almak zorunda olanların sorguladığı İğne vurulmak orucu bozar mı sorusu, on binlerce vatandaş tarafından araştırılmaya başlandı. Peki, iğne vurulmak orucu bozar mı?

  İğne vurulmak orucu bozar mı sorusu her sene olduğu gibi bu yıl da merak edilen sorular arasında yer aldı. Sağlık problemleri dolayısıyla vatandaşların sorguladığı iğne vurulmak orucu bozar mı sorusu, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafında yanıt buldu. Peki, vatandaşların sorguladığı konuların başında gelen iğne vurulmak orucu bozar mı? İşte, detaylı bilgiler

  İĞNE VURULMAK ORUCU BOZAR MI?

  İğnenin orucu bozup bozmayacağı, kullanılış amacına göre değerlendirilebilir. Ağrıyı dindirmek, tedavi etmek, vücudun direncini arttırmak, gıda vermek gibi amaçlarla enjeksiyon yapılmaktadır. Gıda ve keyif verici olmayan enjeksiyonlar, yemek ve içmek anlamına gelmediklerinden orucu bozmazlar.

  Ancak gıda ve/veya keyif verici enjeksiyonlar orucu bozar. Hastaya serum veya kan verilmesi de, aynı hükme tabidir.

  

  EN ÇOK OKUNANLAR

   Sayfa Başı