Gündem Haberleri

GÜNDEM

  İğne başı kadar kara lekem yok

  Hürriyet Haber
  19.04.1998 - 00:00 | Son Güncelleme: 19.04.1998 - 00:01

  DYP Genel Başkanı Tansu Çiller, hakkındaki malvarlığı soruşturma önergesinin Meclis'te kabul edilmesinden sonra ilk kez meydanlara çıkarak kendini savundu. Çiller, kurmayları ve milletvekilleriyle geldiği Samsun'un Bafra İlçesi'nde, hükümet ortaklarına meydan okuyarak, ‘‘Cumhuriyet tarihinin en büyük talanını yapanlar, bu bacınızdan hesap soracaklarmış? Eğer ne varsa çıkarmazsanız, namertsiniz’’ dedi.

  Bafra'da yaklaşık 8 bin kişiye hitap eden Çiller, hakkındaki iddiaları hatırlatırken, ‘‘İşte devlet elinizde. Güç odakları arkanızda. Tek bir şey bulamazlar. Verilmeyecek hesabımız yok. Bizim bir iğne başı kadar kara lekemiz yok’’ dedi. Adnan Menderes'e Yassıada'da ‘‘Senin hakkında bir şey bulamadık, ama emir büyük yerden’’ dendiğini hatırlatan Çiller, Ankara'nın milli iradeden koptuğunu öne sürdü.

  Başbakan Mesut Yılmaz'a sert bir dille yüklenen Çiller, ‘‘10 aydır milleti inletiyorlar. Bugün çıkmışlar millet önünde bir emir tekrarı yapıyorlar. Muhtıra yiyor, gıkı çıkmıyor. O da benim milletime muhtıra veriyor’’ dedi.


  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı