IĞDIR HABERLERİ

Iğıdr’da Rehber Öğretmenler Toplantı Yapıldı

IHA
28.10.2015 - 11:46Son Güncelleme :

IĞDIR'DA REHBER ÖĞRETMENLERLE TOPLANTI YAPILDI.

IHA

Iğdır’da, ‘Sene Başı Rehber Öğretmenler Toplantısı’ yapıldı.
Kurtuluş İlkokulu’nun toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya Milli Eğitim Müdür Hakan Cırıt, Rehberlik Araştırma Merkezi Müdürü Hüseyin Işık, Müdür Yardımcısı Ertuğrul Sarıca ve rehber öğretmenler katıldı. Saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan toplantıda konuşan Iğdır Rehberlik Araştırma Merkezi Müdürü Hüseyin Işık, her ay bu kapsamda toplantı yapacaklarını belirtti. Işık, Küçük Mucitler Projesi’nin SERKA’dan geçtiğini ve bu anlamda çalışmalar başlatacaklarını söyledi. Eğitim ordusu neferleri olduğunu ifade eden Işık, rehber öğretmenler olarak öğrencilerin içinde öğrencilerin aradığı öğretmen olacaklarını kaydetti.
Takım çalışmasına ve öğretmenlerin insan hayatındaki önemini belirten Iğdır Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt de, salonda bulunan rehber öğretmenlere 2015-2016 eğitim öğretim yılının iyi geçmesi temennilerinde bulundu. Cırıt, “Eğitimde rehber öğretmenlere büyük iş düşüyor. Rehber öğretmenleri, bazı okul müdürleri bir memur gibi görüyor. Sizler kesinlikle memur değilsiniz. Sizin göreviniz öğrencidir. Bu konuda ısrar eden idareci varsa bize bildirin. Öğrencilerle ilgilenin, çocuklarını okutmak istemeyen veliler olabilir. Bütün öğrencileri okula kazanacağız. Ev taraması yapacağız. Devletimiz bu konuya çok önem veriyor. Ben sizlere her türlü desteği vermeye hazırım. Yeter ki sizler çalışın, gayret edin. Yeni bir sistem başlattık, ‘Eğitim Koçluğu Projesi.’ Bunu bütün okullara yayacağız. Amacımız öğrencileri sınava hazırlamaktır. Iğdır’da kız ve erkek öğrenciler bazı kesimlerde baskı altında yetişiyor. Bazı anne ve babalar ‘çocuğum okumasa da olur’ diyorlar. Sizler bu düşünceyi yok edeceksiniz. Bizim eğitimde kaybedecek bir ferdimiz yoktur. İster engelli, ister sağlam, ister zengin, ister fakir ayırt etmeden bütün öğrencileri okutacağız. Bunun için bütün güç sizde. Öğrencilere eğitim koçluğu yapacağız. Onları topluma, okula kazandıracağız. Unutmayın bütün yük sizde. Öğretmen arkadaşlara da rehberlik edeceksiniz. Okullarımızda kitap okuma oranı düşük, bunu artırmalıyız. Sizler okulun kalbisiniz” dedi.
Yapılan konuşmaların ardında Rehberlik Araştırma Merkezi tarafından organize edilen ve her eğitim öğretim yılı başında yapılan rehber öğretmenler toplantısında; yıl içinde tüm rehber öğretmenler tarafından yapılacak iş ve işlemlerle ilgili konular ele alındı. Ayrıca yıllık çerçeve planları, il projelerinin uygulanma esasları, işbirliği ile yapılacak çalışmalar masaya yatırıldı.
Toplantı, Iğdır Rehberlik Araştırma Merkezi’nde görevli rehber öğretmenlerin bilgilendirme konuşmalarıyla sona erdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Iğdır haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Iğdır ilinden Iğıdr’da Rehber Öğretmenler Toplantı Yapıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Ekim 2015 tarihinde saat 11 46’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Iğıdr’da Rehber Öğretmenler Toplantı Yapıldı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı