IĞDIR HABERLERİ

Iğdır'da obeziteye karşı 60 bisiklet dağıtıldı

AA / Hüseyin Yıldız
24.02.2016 - 17:47Son Güncelleme :

-Iğdır'da, Sağlık Bakanlığı’nın yürüttüğü obeziteyle mücadele projeleri kapsamında öğrencilere 60 adet bisiklet dağıtıldı

Iğdırda obeziteye karşı 60 bisiklet dağıtıldı
AA / Hüseyin Yıldız

IĞDIR (AA) - Iğdır'da, Sağlık Bakanlığı’nın "Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı" kapsamında öğrencilere 60 adet bisiklet dağıtıldı.

Iğdır Halk Sağlığı Müdürlüğü ve Iğdır İl Milli Eğitimin Müdürlüğü arasında yapılan protokol ile alınan 60 bisiklet, Iğdır Valiliği bahçesinde yapılan törenle öğrencilere dağıtıldı.

İl Sağlık Müdürü Alpaslan Erol, dağıtım töreninde yaptığı konuşmada, Sağlık Bakanlığı'nın obezite ile mücadele programı kapsamında ilde öğrencilere dağıtılmak üzere ilk etapta 60 bisiklet alındığını belirterek, "Bu projede amaç fiziksel aktiviteyi arttırmak, bisikleti alternatif ulaşım aracı olmasını sağlayarak obeziteye engel olmaktır" dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt da proje ile çocukların sağlıklı ve hareketli bir yaşama yönlendirilerek obezitenin önlenmesinin amaçlandığını dile getirerek, "Temel amaç obeziteyi önlemek, çocuklarımızı sağlıklı yaşamaya teşvik etmek ve motorlu taşıtlardan ziyade bisiklete binme alışkanlığı kazandırmaktır" dedi.

Törene, Iğdır Valisi Davut Haner, İl Emniyet Müdürü Yüksel Babal, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Mustafa Ulus da katıldı.

Vali Haner, bisiklet dağıtımının ardından öğrencilerden bisiklete binerken trafik kurallarına da uymalarını istedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Iğdır haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Iğdır ilinden Iğdır'da obeziteye karşı 60 bisiklet dağıtıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Şubat 2016 tarihinde saat 17 47’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Iğdır'da obeziteye karşı 60 bisiklet dağıtıldı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı